Яка нормативна грошова оцінка земель для звітування з плати за землю 2017 року

1265
Цьогорічні законодавчі зміни торкнулися і визначення нормативної грошової оцінки землі. А на часі у платників земельного податку — подання податкової декларації з плати за землю. Тож з’ясуємо, як тепер визначають базу оподаткування плати за землю.

Податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 16.06.2015  № 560 (далі — декларація з плати за землю), за поточний рік платники плати за землю (крім фізичних осіб) подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями (п. 286.2 Податкового кодексу України; ПК). Таку декларацію слід подати не пізніше 20 лютого поточного року.

Подання цієї декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. В іншому випадку платник плати за землю використовує право подавати щомісяця звітну податкову декларацію з плати за землю, що звільняє його від обов'язку подавати річну декларацію, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

(!) До податкової декларації з плати за землю обов’язково додають витяг про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки на час подання першої декларації, тобто фактичного початку діяльності як платника плати за землю.

Водночас, як наполягають, зокрема, в ГУ ДФС у Львівській області, для обчислення земельного податку й орендної плати доцільно звернутися до органів Держгеокадастру на місцях для одержання нової довідки (витягу) про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, яка видана після 01.01.2017.

Копію витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, як рекомендують податківці, слід надати під час подання податкової декларації на поточний 2017 рік.

Надалі його подають лише в разі затвердження нової нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Визначення суми плати за землю з урахуванням  індексації нормативно грошової оцінки землі

Суму плати за землю платники податку обчислюють самостійно щороку станом на 1 січня.

Нагадаємо, що складовими плати за землю є:

 • земельний податок;
 • орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Базою оподаткування є:

 •  нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого статтею 289 ПК;
 •  площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Як бачимо, розмір плати за землю залежить від величини нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Платники податків, для яких базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельної ділянки, розраховують свої податкові зобов’язання з урахуванням коефіцієнта індексації.

Коефіцієнт індексації нормативно грошової оцінки земель 2017 року

Держгеокадастр щороку за індексом споживчих цін за попередній рік розраховує коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель. Цей коефіцієнт використовують для індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення станом на 1 січня поточного року.

Цьогоріч Держгеокадастр листом від 12.01.2017 № 6-28-0.22-442/2-17 визначив коефіцієнт індексації за 2016 рік, на який індексують нормативну грошову оцінку земель:

 • сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) — 1,0;
 • земель несільськогосподарського призначення — 1,06.

Отже, платники плати за землю, визначаючи податкове зобов’язання на 2017 рік, до нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь за 2016 рік застосовують коефіцієнт нормативної грошової оцінки землі 1,0, а для земель несільськогосподарського призначення — 1,06.

Нормативна грошова оцінка землі на 2017 рік

 Зауважимо, що орган місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планують застосовувати нормативну грошову оцінку земель або зміни, офіційно оприлюднює рішення ради щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів. Інакше положення відповідних рішень застосовують не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Тобто нова нормативно грошова оцінка земель може бути запроваджена у населеному пункті з 01.01.2017 лише тоді, коли відповідне рішення органу місцевого самоврядування було офіційно оприлюднене до 15.07.2016.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль