Як обліковувати витрати з реконструкції будівлі школи

428
Підрядник надав установі документи на оплату виконаних будівельно-монтажних робіт з реконструкції будівлі школи. Джерелом покриття таких видатків є затверджені кошторисом бюджетні асигнування за іншими надходженнями спеціального фонду. Своєю чергою, бухгалтер установи вирішив відобразити проведені видатки в обліку. І засумнівався, як це правильно зробити. Чи справді проведені видатки слід обліковувати на субрахунку класу 8 «Витрати» Нового плану рахунків?

Одразу зазначимо: для того щоб відобразити в обліку витрати на оплату виконаних будівельно-монтажних робіт  з реконструкції будівлі  школи, бухгалтер не використовуватиме субрахунки класу 8 «Витрати». Адже в цій ситуації йдеться про облік капітальних інвестицій. Розповімо докладно, як наразі обліковувати капітальні інвестиції в основні засоби.

Із 1 січня 2017 року у бюджетній сфері застосовують План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2013 № 1203 (далі Новий план рахунків). Тож бухгалтери бюджетних установ мають опанувати його субрахунки, аби правильно відображати в бухобліку усі проведені господарські операції.

На якому субрахунку обліковувати капітальні інвестиції в основні засоби

Для узагальнення інформації про наявність і рух основних засобів бухгалтер установи використовує субрахунки класу 1 «Нефінансові активи».

А точніше — витрати установи на придбання або створення необоротних активів, зокрема суми, сплачені за виконання будівельно-монтажних робіт, слід обліковувати на такому субрахунку цього класу, як 1311 «Капітальні інвестиції в основні засоби».

До того ж у цій ситуації бухгалтер має згадати загальне правило формування первісної вартості об'єкта основних засобів у разі придбання за плату, визначене пунктом 5 розділу ІІ Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби», затвердженого наказом Мінфіну від 12.10.2010 № 1202.

Спочатку — облік незавершених капітальних інвестицій

З огляду на згадане нами правило, суми, що сплачуються постачальникам активів та підрядникам за виконання будівельно-монтажних робіт (без непрямих податків) бухгалтер має включити до складу витрат, що формуватимуть первісну об’єкта основних засобів у разі його придбання (у нашій ситуації — реконструкції будівлі школи).

Від початку і до закінчення робіт реконструкції будівлі школи та введення об’єкта (тобто будівлі школи) в експлуатацію витрати за проведеними будівельно-монтажними роботами визнають незавершеними капітальними інвестиціями.

Аналітичний облік незавершених капітальних інвестицій ведуть у розрізі витрат (у нашій ситуації — як будівельні роботи) окремо за кожним об’єктом.

Які проведення використовувати для капітальних інвестицій в бухгалтерському обліку

Мінфін, коли запроваджував Новий план рахунків, передбачив і застосування нової типової кореспонденції.

Так, аби виконати бухгалтерські проведення за цими господарськими операціями, установа використовує проведення, наведені в рядках 1.1, 1.21, 1.22 розділу 1 Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями розпорядниками бюджетних коштів і державними цільовими фондами, затвердженої наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219 (див. табл.).

№ з/п

Зміст господарської операції

Кореспонденція рахунків

Дебет

Кредит

1. Облік основних засобів

1.1

Отримання цільового фінансування для придбання основних засобів та/або їх поліпшення

2311 (2321) «Поточні рахунки в банках», 
2313 (2323) «Реєстраційні рахунки»

54 «Цільове фінансування»

<…>

1.21

Витрати на поліпшення, реконструкцію, модернізацію, добудову, дообладнання об'єктів основних засобів

1311 (1321) «Капітальні інвестиції в основні засоби», 
1312 (1322) «Капітальні інвестиції в інші необоротні матеріальні активи», 
1324 «Капітальні інвестиції в необоротні активи спецпризначення»

2113 (2123) «Розрахунки за авансами, виданими постачальникам, підрядникам за товари, роботи і послуги», 
6211 (6221) «Розрахунки з постачальниками та підрядниками»

1.22

Відображення суми податку на додану вартість, якщо податок на додану вартість включено до податкового кредиту

6311 (6321) «Розрахунки з бюджетом за податками і зборами»

2113 (2123) «Розрахунки за авансами, виданими постачальникам, підрядникам за товари, роботи і послуги», 

6211 (6221) «Розрахунки з постачальниками та підрядниками»

Скориставшись Рекомендаціями зі співставлення субрахунків бухгалтерського обліку доходів та витрат з кодами бюджетної класифікації (лист Мінфіну від 30.12.2016 № 31-11420-06-5/37851), приходимо до висновку, що у нашій  ситуації проведення слід відобразити за КЕКВ 3140 «Реконструкція та реставрація». Зокрема як отримання бюджетних асигнувань на реєстраційний рахунок, відкритий для обліку операцій за іншими надходженнями спеціального фонду, для реконструкції будівлі школи (5411 «Цільове фінансування розпорядників бюджетних коштів») та оплату підряднику вартості виконаних будівельно-монтажних робіт.



Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією




  Розсилка









  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль