Оплачуємо роботу прибиральників службових приміщень за новими правилами

848
Із 1 січня 2017 року посадові оклади працівників бюджетної галузі підвищили, а правила оплати праці змінили. Відповідно, змінилася заробітна плата і в прибиральників службових приміщень в закладах освіти. Розглянемо, як саме.

Оплату праці прибиральників службових приміщень в закладах освіти урегульовують:

Професія «Прибиральник службових приміщень» належить до професійної групи «Робітники» (код за Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» — 9132).

Основні обов’язки прибиральника службових приміщень — підтримувати в належному санітарно-гігієнічному стані приміщення закладу, а також коридори, сходи й санвузли.

Умови оплати праці прибиральників

Як визначено постановою КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298, прибиральникам службових приміщень посадові оклади встановлюють за 1-2-м тарифними розрядами.

Постанова КМУ «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 28.12.2016 № 1037 (далі — Постанова № 1037) внесла зміни у розмір посадових окладів (тарифних ставок) за ЄТС з 1 січня 2017 року, що зумовило збільшення посадових окладів працівників бюджетної галузі. Ці посадові оклади розраховано з огляду на розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2017 році — 1600 грн.).

Утім, запроваджений посадовий оклад працівника 1-го тарифного розряду не відповідає розміру мінімальної заробітної плати, яка з 1 січня 2017 року становить 3200 грн.

(!) Мінімальною заробітною платою вважається встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

Оплата праці прибиральників за новими правилами

У разі якщо нарахована зарплата за виконану місячну норму праці є нижчою за розмір мінімальної зарплати, роботодавцю слід провести доплату до рівня мінімальної зарплати.

Зауважимо: під час обчислення розміру зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховують доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, за роз’їзний характер робіт, а також премії до святкових і ювілейних дат.

За використання в роботі дезінфікуючих засобів Наказ № 557 передбачає доплату певній категорії працівників, зокрема прибиральникам службових приміщень, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів,— у розмірі 10% посадового окладу.

За роз’ясненням фахівців Управління Держпраці, доплата за використання дезінфікуючих засобів включається до мінімальної заробітної плати.

Частина друга пункту 2 Постанови № 1037 зобов’язує керівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери забезпечити диференціацію заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної в межах фонду оплати праці, встановлюючи доплати, надбавки, премії з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи.

Тож керівник навчального закладу має право в межах фонду заробітної плати, затвердженого кошторисом, змінювати умови оплати праці прибиральників. Зокрема, встановлювати особам з числа прибиральників службових приміщень:

 •  доплати у розмірі до 50% посадового окладу відсутнього працівника або за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників, суміщення професій (посад), розширення зони обслуговування чизбільшення обсягу виконуваних робіт;
 •   надбавки у розмірі 50% посадового окладу за високі досягнення у праці, виконання особливо важливої роботи (на термін її виконання), за складність і напруженість роботи.

Увага!

Приклад нарахування заробітної плати прибиральникам службових приміщень за новими правилами оплати праці див. у статті О. Морєвої «Оплата праці прибиральника службових приміщень: що змінилося».Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль