Перенесення робочих днів у 2017 році: рекомендації Уряду

1783
Традиційно, аби забезпечити раціональне використання робочого часу і подбати про відпочинок на свята працівників, Кабмін рекомендував керівникам установ та організацій перенести робочі дні у 2017 році. Дізнаємося більше про ці рекомендації.

Уряд подбав про перенесення робочих днів у 2017 році ще наприкінці минулого року, видавши своє розпорядження від 16.11.2016 № 850-р.

Таке право надає йому стаття 67 Кодексу законів про працю України (КЗпП) задля створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів (стаття 73), а також раціонального використання робочого часу.

Загалом законодавство встановлює таку черговість подій у разі перенесення робочих днів:

Спочатку Кабінет Міністрів України не пізніше ніж за три місяці до таких днів рекомендує керівникам установ та організацій перенести вихідні та робочі дні у порядку і на умовах, установлених законодавством.

Далі керівники установ та організацій, якщо вони вирішили дотримати цих рекомендацій і застосувати перенесення робочих днів, не пізніше ніж за два місяці видають наказ (розпорядження) про перенесення вихідних та робочих днів в установі або організації. Цей наказ має бути обов’язково погоджений з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).

Які саме дні рекомендує переносити Уряд 2017-го?

Графік перенесення робочих днів у 2017 році

Уряд рекомендує такий графік перенесення робочих днів у 2017 році для оптимального святкування у травні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (Дня перемоги) та у серпні Дня незалежності України:

  • перенести робочий день з понеділка 8 травня 2017 року — на суботу 13 травня 2017 року;
  • перенести робочий день з п'ятниці 25 серпня 2017 року — на суботу 19 серпня 2017 року.

Як бачимо, про перенесення робочих днів у січні 2017 року у цьому розпорядженні не йшлося.

Головні правила перенесення робочих днів

Говорячи про перенесення робочих днів у 2017 році, варто згадати головні правила такого перенесення, установлені законодавством.

По-перше, рекомендації Уряду застосовуються виключно щодо працівників, які працюють на умовах п'ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями. До того ж вони у жодному разі не можуть поширюватися на органи Пенсійного фонду України, Укрпошту, Казначейство.

А для банків та їх установ спеціальний режим роботи у означені дні визначає НБУ.

По-друге, оскільки Уряд надає лише рекомендації стосовно перенесення робочих днів, керівник установи, організації сам вирішує, застосовувати ці рекомендації в установі, організації чи ні.

Аби організувати реціональне використання робочого часу та забезпечити відпочинок своїх працівників, керівник установи може запропонувати власний варіант перенесення робочих днів або ж взагалі відмовитися від такого перенесення.

По-третє, якщо в установі  все ж таки вирішили дотримати рекомендації Уряду, не пізніше ніж за два місяці має бути виданий наказ (розпорядження) про перенесення робочих та вихідних днів в установі, погоджений із профспілкою.

По-четверте, Тривалість перенесеного робочого дня повинна повністю зберегтися.

Тобто тривалість робочого часу 13 травня має відповідати тривалості перенесеного робочого дня 8 травня, і за 40-годинного робочого тижня має становити 7 годин (оскільки робочий час 8 травня скорочується на 1 годину).

Тривалість робочого часу 19 серпня має відповідати тривалості робочого дня 25 серпня, і за 40-годинного робочого тижня має становити 8 годин.

До того ж у зв'язку з перенесенням робочих днів слід внести зміни до графіку роботи установи.

Насамкінець наголосимо: перенесення робочих днів не вплине на норми тривалості робочого часу на 2017 рік (листі Мінсоцполітики від 05.08.2016 № 11535/0/14-16/13).

Адже заплановані перенесення робочих днів у 2017 році відбуватимуться у межах одного місяця: у межах травня 2017-го та у межах серпня 2017 року.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль