Уряд дав «зелену вулицю» передплаті періодичних видань!

375
Бюджетна установа має поспішити з передплатою періодичних видань, адже тепер у неї є повне право оформити передплату професійних періодичних видань на 2016 рік. Тож якщо керівнику установи потрібен навігатор для управлінської діяльності, а головбуху — для розв’язання бухгалтерських робочих ситуацій, у пригоді стане тижневик робочих ситуацій «Головбух:БЮДЖЕТ».

Днями набрала чинності постанова КМУ «Про внесення зміни до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. № 117» від 18.11.2015 № 946. Із назви документа, та й із самого тексту не одразу зрозумієш, яку нормативну зміну він приховує.

Пояснимо її детальніше. Внісши лише кілька слів до пункту 2 постанови КМУ «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» від 23.04.2014 № 117 Уряд дозволив бюджетним установам передплачувати періодичні видання в поточному році на наступний рік.

Тож наразі бюджетні установи мають цілковите право подбати про інформаційну підтримку своїх фахівців та підвищення їх професійної кваліфікації у 2016 році.

Звісно ж, бухгалтера бюджетної установи цікавить можливість отримувати протягом року своє професійне видання, яке б давало змогу не загубитися у вирі законодавчих змін. А також — компетентно вирішувати всі робочі ситуації.

Таким надійним щоденним помічником для багатьох бухгалтерів бюджетної сфери став тижневик «Головбух:БЮДЖЕТ». За що, спитаєте, з-поміж низки бухгалтерських видань читачі обирають саме «Головбух:БЮДЖЕТ»?

За те, що у ньому завжди найсвіжіша і найактуальніша інформація про:

 • бюджетний процес та міжбюджетне фінансування;
 • планування і використання коштів спецфонду;
 • бухоблік майна з урахуванням вимог національних стандартів;
 • трудові відносини;
 • оплату праці та проведення індексації зарплати;
 • нарахування податків і зборів та звітування про них;
 • подання бюджетної та фінансової звітності.

Тижневик «Головбух:БЮДЖЕТ» не лише публікує роз’яснення фахівців профільних міністерств, а й, надаючи запити та пропозиції до міністерств, дбає про вирішення законодавчо не врегульованих питань.

Тижневик «Головбух:БЮДЖЕТ» постійно турбується про те, аби результати перевірок та ревізій були найменш болісними для бюджетних установ, а ще краще — нульовими. Адже завжди на своїх шпальтах висвітлює ті робочі ситуації, у яких вчинки бухгалтера органами контролю трактуються як порушення. Описує ситуації, потрапляючи в які бухгалтер навіть не усвідомлює, що вчиняє порушення. Чи-то навпаки — має оскаржувати висновки актів ревізії, оскільки діяв у межах законодавства.

Тож уникнути порушень та убезпечити себе від дій ревізорів бюджетна установа зможе завжди, дотримуючись порад експертів тижневика робочих ситуацій «Головбух:БЮДЖЕТ».

Переконливо? Тоді приєднуйтеся до лав прихильників тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ». І зараз ми розкажемо, як це ліпше зробити і відобразити в обліку передплату вашого професійного видання.

Джерела передплати

Бюджетні установи можуть проводити передплату періодичних видань коштом як загального, так і спеціального фонду.

У кошторисі будь-якої бюджетної установи найвірогідніше вже заплановані кошти на передплату періодичних видань. Якщо ні, то слід потурбуватися про внесення змін до кошторису.

Якщо кошти на передплату періодичних видань заплановано за загальним фондом, то проблем з передплатою в установи не виникне.

Однак через те, що обсяг асигнувань загального фонду здебільшого обмежений, доцільніше вирішувати питання передплати коштами спеціального фонду.

Відповідно до підпункту 1 частини третьої статті 13 Бюджетного кодексу України (БК) однією зі складових спеціального фонду бюджету є доходи бюджету (у т. ч. власні надходження бюджетних організацій), які мають цільове спрямування. Тож бюджетні установи на передплату можуть безболісно використати власні надходження.

Аби з’ясувати, які власні надходження можуть бути використані на передплату професійних періодичних видань, потрібну інформацію черпатимемо з частини четвертої статті 13 БК.

Плату за послуги, які бюджетні установи надають згідно з їх основною діяльністю, віднесено до першої підгрупи першої групи власних надходжень. За загальним правилом, ці кошти використовують для покриття витрат, пов’язаних з організацією та провадженням такої діяльності. Саме тому кошти цієї підгрупи власних надходжень можуть бути використані для передплати.

Надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності включають до другої підгрупи першої групи власних надходжень. Їх використовують для організації такої діяльності. Оскільки професійні періодичні видання сприяють ефективному веденню господарської діяльності установи, то й ці кошти можна упевнено використовувати на їх передплату.

Благодійні внески, гранти та дарунки віднесено до першої підгрупи другої групи власних надходжень. Їх також установи спрямовують на організацію своєї основної діяльності. Якщо напрями використання перелічених надходжень (у готівковому або безготівковому виразі) не визначено благодійником, керівник установи визначає їх сам. Одним із напрямів використання таких надходжень може бути передплата професійного періодичного видання.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Зазвичай, бюджетні установи не планують у своєму кошторисі надходження благодійних внесків, адже наперед не може бути відомо, надійдуть такі кошти чи ні. Тому не слід забувати вносити зміни до кошторису в частині спеціального фонду відповідно до вимог пунктів 47 та 49 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджених постановою КМУ від 28.02.2002 № 228.

Також можливим джерелом для передплати видання «Головбух:БЮДЖЕТ» є кошти, що надходять від підприємств, організацій, фізичних осіб для виконання цільових заходів (друга підгрупа другої групи власних надходжень). Бути у курсі законодавчих новацій, мати можливість прочитати роз’яснення авторитетних професіоналів, поставити своє запитання експертам — чи це не підгрунтя вважати видання «Головбух:БЮДЖЕТ» цільовим заходом.

Часто-густо для оформлення передплати установа може звернутися за фінансовою допомогою до соціального партнера — профспілкової організації. Потенціал профспілок не можна недооцінювати.

Адже ніхто не заперечуватиме, що професійні бухгалтерські періодичні видання обстоюють інтереси працівників, зокрема, бухгалтерської служби. Візьмемо до уваги і той факт, що саме бухгалтери перераховують утримані із заробітної плати профвнески первинним профспілковим організаціям. Тож партнерство і полягатиме у включенні до порядку денного профспілкових зборів питання про виділення коштів на передплату. Рішення про перерахування коштів на передплату конкретно визначеного видання оформлюють протоколом.

Застосування КЕКВ

Для того щоб визначитися, за яким КЕКВ оплачувати передплату, потрібно розуміти, як установа використовуватиме отримане періодичне видання. А саме: для поповнення бібліотечних фондів чи  для отримання працівниками професійної інформації.

Періодичні видання можуть бути використані для задоволення як поточних, так і довгострокових потреб. Залежно від цього визначатимуть код економічної класифікації видатків (КЕКВ).

Інструкцією щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженою наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333, для оплати періодичних видань передбачені:

 • КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» — для придбання або передплати періодичних, довідкових, інформаційних видань, якщо їх придбавають для отримання інформації;
 • КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» — якщо періодичні видання придбавають для поповнення музейних та бібліотечних фондів.

Важливі кроки для оформлення передплати на тижневик «Головбух:БЮДЖЕТ»

1. Установа може прийняти рішення про оформлення передплати на періодичне видання на будь-який період: місяць, квартал, півріччя або рік.

2. Обрати можна не лише період, а й спосіб оформлення передплати:

 • через УДП поштового зв’язку «Укрпошта» чи передплатні агентства;
 • звернувшись до Цифрового видавництва МЦФЕР.

Безумовно, вартість періодичного видання залежить від способу оформлення передплати. І найекономніший варіант передплати тижневика «Головбух: БЮДЖЕТ» — через Цифрове видавництво МЦФЕР.

До того ж, аби оформити передплату вашого улюбленого професійного видання в редакції, потрібно мінімум часу та зусиль. Після дзвінка до редакції ви якнайшвидше отримаєте всі потрібні документи.

3. Якщо ж нині у вашої бюджетної установи виникли труднощі з пошуком коштів на передплату, Цифрове видавництво МЦФЕР надасть вам можливість відстрочити платіж.

Тож зверніться безпосередньо до видавництва:

 • 0 800 212 012 (callback),
 • 044 586 56 06,
 • peredplata@mcfr.ua.

І всі робочі питання будуть вирішені!

Тетяна ПІДНЕБЕСНА,

головний редактор тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ»

Людмила КРАВЧЕНКО,

керівник експертної групи МЦФЕР: ГоловбухВаша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль