text
Головбух: Бюджет

Індексація орендної плати 2017: проводимо обов’язково

 • 22 лютого 2017
 • 680

Питанням індексації орендної плати активно цікавляться нині ті бюджетні установи, які надають в оренду державне чи комунальне майно, що перебуває у них на балансі. Минулого року на вимогу законодавства індексації орендної плати вони не проводили. А як тоді треба діяти цього року? Розповімо про все по черзі.

Відносини, пов'язані з передачею в оренду майна державних підприємств, установ та організацій, підприємств, заснованих на майні, що належить АР Крим або перебуває у комунальній власності (далі - підприємства), їх структурних підрозділів та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в державній та комунальній власності, регулює Закон України «Про оренду державного та комунального майна» від 10.04.1992 № 2269-XII (далі — Закон про оренду майна).

Він (а точніше його стаття 10) і встановлює вимогу, за якою орендна плата з урахуванням її індексації є істотною умовою договору оренди.

Отже, на виконання цієї норми сторони договору оренди мають обов’язково:

 • прописати в договорі умову про індексацію орендної плати;
 • проводити індексацію орендної плати.

До речі, правильно прописати в договорі умову про визначення розміру орендної плати з урахуванням індексації установам допоможе пункт 3.2 Типового договору оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до державної власності, затвердженого наказом ФДМУ від 23.08.2000 № 1774. І найвірогідніше, аналогічну умову про індексацію орендної плати комунального майна передбачають типові форми договорів оренди, які затвердили органи місцевого самоуправління для об’єктів комунальної власності.

Говорячи про індексацію орендної плати в 2017 році, ми не можемо не згадати ситуацію, що склалася минулого, 2016 року.

Чому індексацію орендної плати в 2016 року не проводили

У 2016 році дія норми статті 10 Закону про оренду майна в частині індексації орендної плати була призупинена Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 № 928-VIII.

Як наслідок, бюджетні установи індексацію орендної плати не проводили. А нарахована за грудень 2015 року сума орендної плати (з урахуванням індексу за грудень 2015 року) застосовувалася до договорів оренди із січня по грудень 2016 року. Так діяти рекомендував ФДМУ в листі від 04.05.2016 № 10-16-8324.

Індексація орендної плати з 01.01 2017  — обов’язкова

У 2017 році чинними законодавчими актами жодних обмежень стосовно індексації орендної плати не прийнято. Тобто норма статті 10 Закону про оренду майна діє на повну силу. Отже, установи з 01.01 2017 у разі оренди державного й комунального майна мають визначати орендну плату з урахуванням її індексації. 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль