Індексація орендної плати 2017: проводимо обов’язково

519
Питанням індексації орендної плати активно цікавляться нині ті бюджетні установи, які надають в оренду державне чи комунальне майно, що перебуває у них на балансі. Минулого року на вимогу законодавства індексації орендної плати вони не проводили. А як тоді треба діяти цього року? Розповімо про все по черзі.

Відносини, пов'язані з передачею в оренду майна державних підприємств, установ та організацій, підприємств, заснованих на майні, що належить АР Крим або перебуває у комунальній власності (далі - підприємства), їх структурних підрозділів та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в державній та комунальній власності, регулює Закон України «Про оренду державного та комунального майна» від 10.04.1992 № 2269-XII (далі — Закон про оренду майна).

Він (а точніше його стаття 10) і встановлює вимогу, за якою орендна плата з урахуванням її індексації є істотною умовою договору оренди.

Отже, на виконання цієї норми сторони договору оренди мають обов’язково:

  • прописати в договорі умову про індексацію орендної плати;
  • проводити індексацію орендної плати.

До речі, правильно прописати в договорі умову про визначення розміру орендної плати з урахуванням індексації установам допоможе пункт 3.2 Типового договору оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до державної власності, затвердженого наказом ФДМУ від 23.08.2000 № 1774. І найвірогідніше, аналогічну умову про індексацію орендної плати комунального майна передбачають типові форми договорів оренди, які затвердили органи місцевого самоуправління для об’єктів комунальної власності.

Говорячи про індексацію орендної плати в 2017 році, ми не можемо не згадати ситуацію, що склалася минулого, 2016 року.

Чому індексацію орендної плати в 2016 року не проводили

У 2016 році дія норми статті 10 Закону про оренду майна в частині індексації орендної плати була призупинена Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 № 928-VIII.

Як наслідок, бюджетні установи індексацію орендної плати не проводили. А нарахована за грудень 2015 року сума орендної плати (з урахуванням індексу за грудень 2015 року) застосовувалася до договорів оренди із січня по грудень 2016 року. Так діяти рекомендував ФДМУ в листі від 04.05.2016 № 10-16-8324.

Індексація орендної плати з 01.01 2017  — обов’язкова

У 2017 році чинними законодавчими актами жодних обмежень стосовно індексації орендної плати не прийнято. Тобто норма статті 10 Закону про оренду майна діє на повну силу. Отже, установи з 01.01 2017 у разі оренди державного й комунального майна мають визначати орендну плату з урахуванням її індексації. 



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль