Визначаємо дату розкриття тендерних пропозицій

248
Замовник проводить закупівлю товарів, очікувана вартість якої перевищує суму, еквівалентну 133 тисячам євро, і оприлюднив оголошення про проведення процедури такої закупівлі відповідно до законодавства. До своєї тендерної документації він включив вимоги щодо дійсності документів, які підтверджують кваліфікаційні критерії на дату розкриття тендерних пропозицій. З’ясуємо, коли ж у цій ситуації настає дата розкриття тендерних пропозицій.

Справді, окремі замовники датою розкриття тендерних пропозицій вважають кінцеву дату їх подання та включають до своєї тендерної документації вимоги щодо дійсності документів, які підтверджують кваліфікаційні критерії, та інші документи саме на дату розкриття тендерних пропозицій.

Своєю чергою, учасники часто звертаються з проханнями змінити дату дійсності документів (наприклад, на кінцеву дату подання). Замовники ж відмовляються внести зміни до тендерної документації. 

З’ясуємо, коли саме настає дата розкриття тендерних пропозицій у разі закупівлі товарів, очікувана вартість якої перевищує суму, еквівалентну 133 тисячам євро.

Оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі

Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі) виокремлює закупівлі, очікувана вартість яких перевищує суму, еквівалентну для товарів і послуг 133 тисячам євро, а для робіт — 5150 тисячам євро. Для таких закупівель він встановлює особливі правила, зокрема в частині оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі, тендерної документації та розкриття частини тендерної пропозиції.

Так, оголошення про проведення процедури закупівлі та тендерну документацію у разі, якщо вартість закупівлі перевищує межі, встановлені у частині четвертій статті 10 Закону про публічні закупівлі (тобто перевищує суму, еквівалентну для товарів і послуг 133 тисячам євро, а для робіт — 5150 тисячам євро) замовник оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу не пізніше 30 днів до дня розкриття тендерних пропозицій (ч. 1 ст.10 Закону про публічні закупівлі).

Подання тендерних пропозицій

Нагадаємо, що тендерні пропозиції подають в електронному вигляді через електронну систему закупівель.

Документи з пропозицією учасники подають в електронному вигляді, вказавши в електронних формах інформацію про:

ціну;

інші критерії оцінки (якщо їх встановив замовник);

відповідність учасника кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, вимогам, визначеним у статті 17 Закону про публічні закупівлі та в тендерній документації.

Разом з тендерною пропозицією учасник завантажує усі передбачені тендерною документацією документи. Документи, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та документи, що містять технічній опис предмета закупівлі, він має подати окремим файлом.

Зрозуміло, що тендерну пропозицію слід подати до закінчення встановленого строку подання пропозицій.

Дата розкриття тендерних пропозицій

У разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі замовник оприлюднює за означеними умовами, у день і час закінчення строку подання тендерної пропозиції, зазначених в оголошенні про проведення процедури закупівлі, електронна система закупівель автоматично розкриває частину тендерної пропозиції (абз. 2 ч. 1 ст. 27 Закону про публічні закупівлі). З поміж документів та інформації, що стануть доступними для перегляду, будуть:

 • інформація та документи, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям;
 • інформація та документи, що містять технічний опис предмета закупівлі.

Зауважимо: у день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій електронна система закупівель не розкриває інформацію та документи тендерної пропозиції, щодо яких учасник під час їх завантаження обрав, зокрема, тип «Цінова пропозиція». Вони будуть розкриті автоматично після аукціону.

Нагадаємо, що дату і час проведення електронного аукціону електронна система закупівель визначає автоматично, але не раніше ніж через п’ять днів після оприлюднення протоколу розгляду тендерних пропозицій (абз. 2 ч. 5 ст. 28 Закону про публічні закупівлі). Отже, до закінчення строку подання тендерних пропозицій передбачити дату проведення аукціону, і відповідно, дату розкриття пропозицій учасників загалом не можна.

Нагадаємо, що на вимогу статті 27 Закону про публічні закупівлі під час розкриття тендерних пропозицій автоматично:

 • розкривається вся інформація, зазначена в пропозиціях учасників  (окрім інформації, що обґрунтовано визначена учасником конфіденційною);
 • формується перелік учасників у порядку від найнижчої до найвищої запропонованої ними ціни/приведеної ціни.

З огляду на наведене можемо зробити висновок, що за таких закупівель, коли очікувана вартість перевищує суму, еквівалентну для товарів і послуг 133 тисячам євро, а для робіт — 5150 тисячам євро, дата розкриття тендерних пропозицій — це день і час закінчення строку їх подання.

До речі, замовник може встановити вимогу щодо дійсності документів, які підтверджують кваліфікаційні критерії, та інших документів, на остаточну дату розкриття тендерної пропозиції (дату аукціону), яку електронна система закупівель визначить під час подання/формування оголошення про заплановану закупівлю.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль