text
Головбух: Бюджет

Звіт про укладені договори: як оприлюднювати і виправляти помилки

 • 23 лютого 2017
 • 2774

Закупівельне законодавство встановлює вимогу про оприлюднення звіту про укладені договори в системі Прозорро. Розглянемо, на кого поширюється ця вимога, як оприлюднити звіт про укладені договори та якими є строки такого оприлюднення. А також з’ясуємо, як діяти замовнику, який припустився у звіті помилки.

Вимогу стосовно строків оприлюднення звіту про укладені договори містить частина перша статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі).

Вона встановлює, аби замовники самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднювали на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, звіт про укладені договори. І відводить їм для такого оприлюднення лише один день з дня укладення договору про закупівлю.

Коли потрібно оприлюднювати звіт про укладені договори в системі Прозоро

Відповідно до частини першої статті 2 Закону про публічні закупівлі у разі проведення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тис. грн. та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель.

Нагадаємо, що замовники проводять закупівлі товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, у разі якщо очікувана вартість предмета закупівлі менша:

для товару (товарів), послуги (послуг) — 200 тис. грн.;

для робіт — 1,5 млн. грн.

Закон про публічні закупівлі лише вимагає від них за таких закупівель дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом.

Водночас, за бажання з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору вони можуть використовувати електронну систему закупівель.

Як оприлюднити звіт про укладені договори

Звіт про укладені договори складають за формою, затвердженою наказом Мінекономрозвитку «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» від 22.03.2016 № 490.

Формою звіту про укладені договори затверджено обов’язкові поля, які замовник має заповнити. Для цього він через авторизований електронний майданчик в електронній системі закупівель вносить у поля, визначені формою, інформацію про:

 • дату укладення договору;
 • номер договору;
 • найменування замовника;
 • код згідно з ЄДРПОУ замовника;
 • місцезнаходження замовника;
 • найменування постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові (для фізичної особи), з яким укладено договір;
 • код згідно з ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг;
 • місцезнаходження постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг (для юридичної особи) або місце проживання (для фізичної особи) та номер телефону, телефаксу;
 • конкретну назву предмета закупівлі;
 • найменування (номенклатура, асортимент) товарів, робіт чи послуг;
 • кількість товарів, робіт чи послуг;
 • місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг;
 • строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг;
 • технічні та якісні характеристики товарів, робіт чи послуг;
 • ціну договору;
 • строк дії договору.

Після внесення усієї обов’язкової інформації, передбаченої формою документа, замовник накладає на неї електронний цифровий підпис.

За потреби електронна система закупівель автоматично створює документ, який можна роздрукувати.

Чи оприлюднювати звіт про укладений договір у разі додаткової закупівлі

Доволі часто у замовників виникає потреба провести додаткову закупівлю за таким самим предметом закупівлі. Тож сума вже укладеного раніше договору збільшується.  Як бути в такому випадку замовнику?

Відповідно до пункту 17 форми звіту, замовник має вказати в ньому ціну договору.

Отже, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про кожний укладений договір в Прозорро, у разі проведення закупівель без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень..

На цьому наголошувало Мінекономрозвитку у листі від 15.07.2016 №3302-06/21890-07.

Як виправити помилку, допущену у звіті про укладені договори

Ситуація, коли замовник під час заповнення звіту про укладені договори помилився і повинен виправити таку помилку, не урегульована закупівельним законодавством.

Радимо за таких обставин скористатися порядком внесення змін до тендерної документації, визначеним статтею 23 Закону про публічні закупівлі. Нагадаємо його:

«Зміни, що вносяться замовником до тендерної документації, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції тендерної документації додатково до початкової редакції тендерної документації. Замовник разом із змінами до тендерної документації в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться. Положення тендерної документації, до яких вносяться зміни, відображаються у вигляді закреслених даних та повинні бути доступними для перегляду після внесення змін до тендерної документації».

Отже, замовник, який припустився помилки під час заповнення звіту про укладені договори, може оприлюднити:

 • в окремому документі перелік змін, що вносяться;
 • нову редакцію звіту додатково до початкової редакції.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль