text
Головбух: Бюджет

Використовуємо дані з відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним

 • 24 лютого 2017
 • 2979

Під час проведення процедур закупівель замовники зобов’язані перевірити інформацію про учасників або ж за підтвердними документами, які останні мають вчасно надати, або ж знайшовши її у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. Розповімо, у яких саме реєстрах у 2017 році замовники можуть потрібні їм відкриті дані.

Інформацію про відкриті дані, потрібні замовнику під час проведення процедури закупівлі, має  передусім проаналізувати і оприлюднити Мінекономрозвитку.

Абзацом четвертим частини третьої статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі  — Закон про публічні закупівлі) визначено обов’язок Уповноваженого органу щороку до 20 січня та додатково в разі потреби оприлюднювати інформацію про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним, на веб-порталі Уповноваженого органу.

Така інформація про відкриті дані потрібна замовнику, зокрема, аби він правильно склав тендерну документацію. Адже за закупівельним законодавством:

замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відповідність вимогам статті 17 Закону про публічні закупівлі у разі, якщо така інформація міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним (пп. 2 ч. 2 ст. 22 Закону про публічні закупівлі).

Нагадаємо, що замовник приймає рішення про відмову учаснику та зобов’язаний відхилити пропозицію конкурсних торгів учасника або може прийняти рішення про відмову учаснику та відхилити пропозицію конкурсних торгів у випадках, визначених у статті 17 Закону про публічні закупівлі. 

Цьогоріч Мінекономрозвитку як Уповноважений орган з питань закупівель з оприлюдненням інформації про відкриті єдині державні реєстри забарилося. Потрібні замовникам роз’яснення з’явилися лише днями.

Тож проілюструємо, де саме цього року замовники зможуть знайти реєстри, що містять відкриті дані.

Довідка про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів поки що потрібна

На офіційному веб-порталі ДФС України (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua) щомісяця оприлюднюється інформація про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг.

Утім, сума податкового боргу може змінюватись щоденно. Тож ДФС наполягає на тому, що суб’єкти господарювання і надалі мають підтверджувати відсутність заборгованості перед бюджетом.

Роблять вони це на підставі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів.

Таку довідку видають за їх заявою безоплатно органи ДФСза основним місцем обліку у порядку, визначеному наказом Міндоходів від 10.10.2013 № 567.

Відкриті дані з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно єдина державна інформаційна система, що забезпечує обробку, збереження та надання відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об'єкти та суб'єктів таких прав.

Увага!

Всі відомості, які містяться у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, є відкритими та загальнодоступними як за об'єктом нерухомого майна, так і за суб'єктом права.

Інформація про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження є відкритою, загальнодоступною та платною, крім випадків, передбачених Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (ч. 1 ст. 32). Як надаються відкриті дані з цього реєстру, унаочнимо в Таблиці.

Порядок надання інформації про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження

Яку інформацію отримують

Кому надається

Як отримати інформацію

Інформація за об'єктом нерухомого майна та суб'єктом речового права

Для фізичних та юридичних осіб

Надається* в:

 електронній формі через офіційний веб-сайт Мін’юсту за умови ідентифікації особи з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи (kар.minjust.gov.ua)и8І:,§оу.иа/) паперовій формі державним реєстратором.

* Інформація про зареєстровані права та їх обтяження, отримана в електронній чи паперовій формі, має однакову юридичну силу

Інформація з Держреєстру за суб'єктом права чи за об'єктом нерухомого майна

Для посадових осіб органів держвлади, органів місцевого самоврядування, судів, органів Нацполіції, прокуратури, СБУ, НБУ, НАБУ, НАЗК, приватних виконавців, адвокатів, нотаріусів у зв'язку із здійсненням ними повноважень, визначених законом

Надається* в електронній формі шляхом безпосереднього доступу до реєстру за умови ідентифікації відповідної посадової особи за допомогою електронного цифрового підпису

* Доступ посадових осіб державних органів, органів місцевого самоврядування, адвокатів та нотаріусів надається (припиняється) на підставі договору, укладеного з технічним адміністратором реєстру

(!) Зауважимо: інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно містить актуальні на дату та час її надання відомості про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження, наявні в:

Державному реєстрі речових прав на нерухоме майноньому;
Реєстру прав власності на нерухоме майно;
Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна;
Державного реєстру іпотек;

або ж відомості про відсутність зареєстрованих речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Відкриті дані з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців

За законодавством відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань (далі ЄДР):

 • є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних);
 • у випадках, передбачених Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, за їх надання стягується плата.

Як отримати відкриті дані, що містяться в ЄДР, є такими:

Яку інформацію отримують

Хто отримує

Як отримати інформацію

Відомості, що містяться в ЄДР і є актуальні на момент запиту (у т. ч. про відокремлені підрозділи юридичної особи)

Фізичні та юридичні особи

Надаються у вигляді безоплатного доступу через портал електронних сервісів. Користувачі можуть знайти їх за повним чи скороченим найменуванням, іменем, ідентифікаційним кодом, реєстраційним номером облікової картки платника податків, серією та номером паспорта (в окремих випадках). Ці відомості можна переглянути, скопіювати та роздрукувати

Відомості, що містяться в ЄДР і є актуальні на момент запиту (у т. ч. про відокремлені підрозділи юридичної особи)

Державні органи*, у т. ч. суди, органи Нацполіції, прокуратури, СБУ, а також органи місцевого самоврядування та їх посадові особи з метою здійснення ними повноважень, визначених законом

Надаються безоплатно відомості з ЄДР виключно в електронній формі через портал електронних сервісів у порядку, визначеному Мін’юстом

* Доступ державних органів до відомостей ЄДР за допомогою програмних засобів ведення порталу електронних сервісів надає технічний адміністратор ЄДР на підставі договору, укладеного з відповідним державним органом, органом місцевого самоврядування, у трудових відносинах з яким перебуває користувач, що відповідно до закону має право на отримання інформації шляхом генерування особистого логіна та пароля такому користувачу. Доступ до відомостей з ЄДР надається користувачам з метою їх перегляду, копіювання та друку

Відкриті дані, що містяться у Єдиному реєстрі підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство

Відомості про суб'єктів підприємницької діяльності, відносно яких триває або завершена процедура банкрутства можна отримати з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, на офіційному сайті Мін’юсту в режимі онлайн через кабінет електронних сервісів.

Порядок формування, ведення й користування цим реєстром, а також порядок, за яким надаються відкриті дані з нього, встановлено наказом Мін’юсту від 15.09.2011 № 3018/5.

Відкриті дані, що містяться у Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення

Наразі усі дані Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, крім персональних, є повністю відкритими.

Ведення цього реєстру наразі забезпечує Мін’юст.

Відповідно, він оприлюднює на офіційному веб-сайті:

 • відомості про всіх осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, щодо яких судами прийняті відповідні рішення, які набрали законної сили;
 • відомості про накладення дисциплінарних стягнень за корупційні правопорушення.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль