Як скласти протокол тендерного комітету про визначення переможця

1383
Замовник на вимогу закупівельного законодавства для організації та проведення процедур закупівель утворює тендерний комітет. А далі вже цей комітет планує закупівлі, проводить процедури закупівель, забезпечує чесний вибір переможця… А оскільки без документального підтвердження рішення комітету тут не обійтися — затверджує протокол тендерного комітету про визначення переможця.

До тематики створення та діяльності тендерного комітету ми вже зверталися неодноразово. Утім, запитання він наших читачів продовжують надходити. Тому на прохання багатьох надаємо зразок протоколу тендерного комітету про визначення переможця.

Та спочатку нагадаємо, чому саме тендерний комітет, а не керівник замовника ухвалює рішення про визначення переможця.

Публічні закупівлі проводить лише тендерний комітет (уповноважена особа )

Так, жоден замовник, який проводить торги, не зможе обійтися без тендерного комітету (уповноваженої особи).

За основним закупівельним дороговказом — Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VII (далі — Закон про публічні закупівлі) —  для організації та проведення процедур закупівель замовник має утворити тендерний комітет (комітети) або визначити уповноважену особу (осіб).

На тендерний комітет (уповноважену особу) відповідно до частини третьої статті 11 Закону про публічні закупівлі покладаються такі обов’язки:

 • планувати закупівлі, складати та затверджувати річний план закупівель;
 • здійснювати вибір процедури закупівлі;
 • проводити процедури закупівель;
 • забезпечувати рівні умови для всіх учасників, об’єктивний та чесний вибір переможця;
 • забезпечувати складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених цим Законом;
 • забезпечувати оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель відповідно до Закону;
 • здійснювати інші дії, передбачені цим Законом.

Не варто при цьому забувати, що:

тендерний комітет діє на засадах колегіальності та неупередженості

Не варто при цьому забувати, що тендерний комітет діє на засадах колегіальності та неупередженості.

Без протоколу засідання тендерного комітету закупівлі неможливі

Своє рішення тендерний комітет (уповноважена особа) ухвалює простою більшістю голосів і оформлює протоколом.

До речі, як складати протокол уповноваженої особи, ми розповіли тут.

У рішенні тендерного комітету мають бути відображені результати поіменного голосування членів комітету, присутніх на засіданні тендерного комітету, з кожного питання.

Протокол тендерного комітету мають підписати всі члени комітету, присутні на його засіданні.

Якщо ж член тендерного комітету відмовляється підписувати протокол, про це слід обов’язково зазначити у протоколі, обґрунтувавши причини такої відмови.

Нагадаємо: членство в тендерному комітеті не повинно створювати конфлікт між інтересами замовника та учасника чи між інтересами учасників процедури закупівлі, наявність якого може вплинути на об’єктивність і неупередженість прийняття рішень щодо вибору переможця процедури закупівлі. 

Визначення переможця процедури закупівлі

Оцінка тендерних пропозицій учасників проводиться автоматично. Її здійснює сама електронна система закупівель на основі тих критеріїв оцінки і методики оцінки, які замовник зазначив у тендерній документації, і, звичайно, через проведення електронного аукціону.

За результатами розгляду та оцінки тендерної пропозиції замовник визначає переможця та приймає рішення про намір укласти договір про закупівлю згідно з Законом про публічні закупівлі.

Затвердити рішення про визначення переможця торгів вам допоможе зразок  протоколу тендерного комітету про визначення переможця.

Відповідальність членів тендерного комітету за ухвалені рішення — персональна

Насамкінець наголосимо: відповідно до частини другої статті 38 Закону про публічні закупівлі за порушення вимог, установлених цим Законом в частині прийнятих рішень, вибору і застосування процедур закупівлі члени тендерного комітету несуть відповідальність персонально.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль