Нова форма податкової накладної: ознайомлюємося зі змінами

452
Днями Мінфін затвердив нові форми податкової накладної та податкової декларації з ПДВ. Їх поява не стала несподіванкою, адже законодавче підгрунтя для цього запроваджено вже з перших днів цього року. І якщо до часу використання нової форми декларації з ПДВ у платників є ще час — її вони складатимуть вперше у квітні, то до нової форми податкової накладної доведеться звикати вже зараз. Що ж у ній нового?

Появу нової форми податкової накладної платники податку на додану вартість (ПДВ) чекають з перших днів цього року. І не дивно, адже законотворці зміни податкового законодавства запровадили ще наприкінці минулого року. А через «застарілі» реквізити форми податкової накладної (затверджена наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307) платники ПДВ не могли дотримати оновлених вимог Податкового кодексу України (ПК).

Тому наказ Мінфіну «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» від 23.02.2017 № 276 (далі — Наказ № 276), є дуже очікуваним серед ПДВ-спільноти.

Із 01.03.2017 — дати набрання чинності Наказом № 276 — запроваджені нові форми:

  • податкової накладної;
  • податкової декларації з податку на додану вартість;
  • уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок;
  • розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.

Зазнали змін, відповідно, і Порядок заповнення податкової накладної (затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307; далі — Порядок № 1307), і Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість (затверджений наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21).

Увага!

Податкові накладні за старою формою органи ДФС прийматимуть по 15.03.2017. А з 16.03.2017 платники ПДВ повинні будуть подавати фіскальним органам лише нову форму податкової накладної.

Що ж нове з’явилося в формі податкової накладної.

Коди за УКТ ЗЕД і ДКПП у новій формі податкової накладної з 01.03.2017

Тепер у податковій накладній враховані вимоги підпункту «і» пункту 201.1 ПК, що передбачає, зокрема, такі обов’язкові реквізити, як код товару згідно з УКТ ЗЕД і код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП).

Для цього наразі у податковій накладній передбачені графи:

  •  3.1 — код товару згідно з УКТ ЗЕД;
  •   3.2 — для проставляння позначки «×» у разі імпорту товару;
  •   3.3 —  код послуги згідно з ДКПП.

Зауважимо: код товару згідно з УКТ ЗЕД і надалі слід зазначати суцільним порядком без розділових знаків.

У додатку 1 до податкової накладної графи 3.1-3.3 також слугують для відображення в них коду товару згідно з УКТ ЗЕД та коду послуги згідно з ДКПП.

Варто зазначити, що за оновленими нормами Порядку № 1307 ДФС має визначити і оприлюднити на власному офіційному веб-порталі умовні коди товарів, яких немає в УКТ ЗЕД. Їх повинні будуть використовувати платники ПДВ.

Податкові накладні на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною постачання

Запроваджено нововведення стосовно податкових накладних, складених:

  • на суму перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання;
  • на суму перевищення балансової (залишкової) вартості необоротних активів над фактичною ціною їх постачання;
  • на суму перевищення звичайної ціни самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання.

Відтепер вони згруповані за єдиним типом причини «15 — Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статей 188 і 189 Податкового кодексу України, над фактичною ціною постачання».

Платнику ПДВ у такому разі доведеться скласти дві податкові накладні:  на суму, розраховану на основі фактичної ціни постачання, і на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання/звичайної ціни/балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною.

Або ж він складе зведену податкову накладну зважаючи на суми ПДВ, розраховані на основі перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначені окремо за кожною операцією з постачання товарів/послуг не пізніше ніж останнього дня місяця, в якому проведено такі постачання.

Складені на суму зазначених перевищень податкові накладні (і зведені також) міститимуть позначку «15».

Покупцеві таку податкову накладну надавати не потрібно. Тож у рядках податкової накладної, де повинні міститися дані покупця, продавець зазначає власні дані.

У податкових накладних, складених у зв’язку з перевищенням бази оподаткування над фактичною ціною постачання, графи 3.1, 3.2, 3.3, 4, 5, 11 залишають незаповненими.

Податкові накладні на умовне нарахування ПДВ

Внесено зміни і щодо порядку заповнення податкових накладних, складених у разі умовного нарахування ПДВ відповідно до пунктів 198.5 та 199.1 ПК.

Податкові накладні за операціями з умовного нарахування ПДВ, зокрема, в разі невиробничого, негосподарського використання, використання в неоподатковуваних операціях товарів, робіт і необоротних активів, які були придбанні, виготовлені з ПДВ до 01.07.2015, слід заповнювати у порядку, встановленому пунктом 11 Порядку № 1307 для аналогічних операцій з умовного нарахування ПДВ після 01.07.2015.

Графа 10 зведених податкових накладних, складених у разі умовного нарахування ПДВ, призначена для відображення вартості (частини вартості) товару/послуги, необоротного активу, на яку нараховується ПДВ за ставками 20% та 7%, що їх застосовують під час нарахування податкових зобов’язань.

Рядки VII-IX розділу А та графи 3.1, 3.2, 3.3, 5-9, 11 розділу Б у таких податкових накладних не заповнюють.

Наказом № 276 змінена також форма податкової декларації з ПДВ. Про основні її зміни ми розповімо незабаром.

Наразі ж зауважимо: платники ПДВ за лютий мають подавати податкову декларацію з ПДВ ще за старою формою. Нову форму слід використовувати під час формування звітності з ПДВ за березень. Отже, вона знадобиться уперше під час звітування за березень у квітні поточного року.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль