Оплачуємо роботу у нічний час помічника вихователя дитсадка

103
У дитсатку, що працює цілодобово, помічнику вихователя доводиться виконувати свою роботу і в нічний час. За таку роботу законодавством про працю для працівників установлена доплата за роботу ві нічний час. Тож розповімо, як під час нарахування заробітної плати помічнику вихователя урахувати особливі умови його праці.

Умови оплати праці працівників в дитсадку регулює Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102). Тож нею і слід керуватися під час оплати роботи в нічний час помічників вихователів.

Проте слід враховувати й інші нормативні акти, що визначають умови праці помічників вихователів дитсадка. Розповімо які.

Кількість штатних одиниць

Передусім це Типові штатних нормативів дошкільних навчальних закладів, затверджених наказом МОН від 04.11.2010 № 1055 (далі — Типові штатні нормативи).

Вони передбачають, що кількість штатних одиниць помічників вихователів у ДНЗ установлюють з урахуванням типу закладу, кількості груп, режиму роботи, який передбачає організацію різнотривалого, у тому числі й цілодобового, перебування дітей.

Кількість штатних одиниць помічників вихователів ДНЗ наведемо в Таблиці.

Посада

Штатні одиниці з розрахунку на одну групу

при 6-денному робочому тижні з перебуванням дітей протягом

при 5-денному робочому тижні з перебуванням дітей протягом

9 год.

10,5 год.

12 год.

24 год.

9 год.

10,5 год.

12 год.

24 год.

Помічник вихователя для дітей віком до 3 років

1,35

1,6

1,8

1,8

1,13

1,3

1,5

1,5

Помічник вихователя для дітей віком від 3 років

1

1,25

1,5

1,5

1

1,15

1,25

1,5

Особливості роботи у нічний час

Нічним часом роботи вважається робота з десятої години вечора до шостої години ранку.

Згідно з частиною першою статті 54 Кодексу законів про працю України (КЗпП) при роботі у нічний час установлена тривалість роботи скорочується на одну годину. Цю норму для нічного часу роботи  слід урахувати при визначенні штатної чисельності вказаних посад.

щодо роботи у нічний час існують законодавчі обмеження. Згідно зі статтею 55 КЗпП до роботи у нічний час забороняється залучати:

  • вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років (ст. 176 КЗпП);
  • осіб, молодших 18 років (ст. 192 КЗпП);
  • інших категорій працівників, передбачених законодавством.

Обмежується у нічний час і робота інвалідів, які допускаються до неї лише за їх згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям (ст. 172 КЗпП).

Також не можна залучати до таких робіт жінок, окрім тих випадків, коли це викликано особливою необхідністю (ст. 175 КЗпП).

Доплата за роботу в нічний час

Оплата праці за роботу в нічний час проводять з урахуванням вимог статті 108 КЗпП.

Робота в нічний час оплачується у підвищеному розмірі, який установлюється генеральною, галузевою (регіональною) угодою та колективним договором, але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину такої роботи.

Робота в нічний час оплачується у підвищеному розмірі, який установлюється генеральною, галузевою (регіональною) угодою та колективним договором, але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину такої роботи.

Норми стосовно оплати роботи в нічний час містить і спеціальний галузевий документ освітян — наказ МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 25.09.2005 № 557 (далі — Наказ № 557).

Він установлює доплату працівникам за роботу в нічний час у розмірі до 40% годинної тарифної ставки за кожну годину роботи з 10 год. вечора до 6 год. ранку.

А ось конкретний розмір доплати передбачають у колективному договорі.

Згідно з нормами галузевих наказів та за наявності робіт, які необхідно виконувати в нічний час, у колективному договорі навчального закладу зазначають:

  • розмір доплати до посадового окладу працівника за роботу у нічний час;
  • перелік посад та категорій працівників, яких можна залучати до такої роботи.

Увага!

Роботу у нічний час необхідно передбачати також правилами внутрішнього трудового розпорядку ДНЗ, у яких відображається порядок використання робочого часу. Цей порядок визначають для конкретного працівника у графіку змінності, який затверджує керівник.

Виконану роботу у нічний час обов’язково фіксують у табелі обліку використання робочого часу.

За структурою заробітної плати доплата до тарифних ставок (посадових окладів) за роботу у нічний час у визначених розмірах належить до додаткової заробітної плати.

Тому суму цієї доплати, обгрунтовану відповідним розрахунками, слід включати до загального фонду кошторису під час обчислення обсягу видатків на заробітну плату закладу.

Зарплата з урахуванням доплати за роботу в нічний час

Посадові оклади помічникам вихователів дошкільних навчальних закладів установлюють в межах 5-6-го тарифних розрядів за Єдиною тарифною сіткою.

Отже, помічнику вихователя дитсадка, який працює у нічний час, нараховують заробітну плату відповідно до встановленого посадового окладу та доплату за години нічної роботи.

Зауважимо, що на ставку помічника вихователя ДНЗ норма тривалості робочого часу становить 40 год. на тиждень.

Для визначення годинної ставки для оплати роботи в нічний час необхідно посадовий оклад такого працівника розділити на місячну норму тривалості робочого часу, а потім отриманий результат збільшити, скажімо, на 40%.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль