Оголошення про проведення переговорної процедури закупівлі англійською мовою: чи потрібне

333
Замовник для закупівлі природного газу проводить переговорну процедуру. З’ясуємо, чи повинен він у цьому разі оприлюднювати оголошення про проведення процедури закупівлі англійською мовою, якщо очікувана вартість такої закупівлі становить понад 133 тис. євро.

Так, кожен замовник знає про вимогу оприлюднити оголошення про проведення процедури закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу.

Стаття 10 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2016 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі) містить чіткий перелік випадків, коли замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю.

А частиною четвертою цієї статті Закону про публічні закупівлі справді передбачено вимогу додатково оприлюднити на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мовою оголошення про проведення процедури закупівлі, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну:

 •         для товарів і послуг — 133 тисячам євро;
 •         для робіт — 5150 тисячам євро.

Розглянемо, як бути із застосуванням цієї норми у разі проведення переговорної процедури закупівлі.

Оголошення про проведення закупівлі англійською мовою

Як стверджують фахівці Проекту гармонізації системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС у своїх коментарях до законодавства України про публічні закупівлі», вимога обов’язково додатково оприлюднити оголошення про проведення процедури закупівлі та про результати процедури закупівлі англійською мовою за окреслених вартісних меж закупівлі застосовується для надання більш широких можливостей своєчасного отримання інформації про державні закупівлі іноземними учасниками.

Водночас, як бачимо, у частині четвертій статті 10 Закону про публічні закупівлі йдеться саме про оголошення про проведення процедури закупівлі.

Уточнимо ще раз, що ж має на увазі Закон під визначенням поняття «оголошення про проведення процедури закупівлі».

Оголошення про проведення процедури закупівлі: коли потрібне

Пунктом 13 частини першої статті 1 Закону про публічні закупівлі визначено, що оголошення про проведення процедури закупівлі — це оголошення про проведення відкритих торгів, оголошення про проведення конкурентного діалогу.

Чи випадково в цьому визначенні законодавці не знайшли місця для оголошення про проведення переговорної процедури закупівлі?

Оголошення про проведення переговорної процедури закупівлі: чи існує

Переговорна процедура закупівлі — це процедура, що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками.

Розділ VI Закону про публічні закупівлі, що регулює проведення переговорної процедури закупівлі, не містить згадки про оприлюднення оголошення про закупівлю у разі проведення цієї закупівельної процедури.

Він вимагає лише від замовника, який за результатами проведених переговорів з учасником (учасниками) приймає рішення про намір укласти договір, обов’язково оприлюднити на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір. Таке повідомлення оприлюднюється безоплатно протягом одного дня після прийняття відповідного рішення. 

Повідомлення про намір укласти договір під час застосування переговорної процедури замовники складають за формою, затвердженою наказом Мінекономрозвитку від 22.03.2016 № 490.

До того ж у розділі VI Закону про публічні закупівлі немає жодної вимоги про оприлюднення англійською мовою повідомлення про намір укласти договір під час застосування переговорної процедури.

Тож можемо зробити висновок: оприлюднювати оголошення про проведення переговорної процедури закупівлі англійською мовою не потрібноВаша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль