Як проводять атестацію лікарів на присвоєння чи підтвердження кваліфікаційної категорії

79
Порядок проведення атестація на присвоєння кваліфікаційної категорії та атестації на підтвердження кваліфікаційної категорії різниться. Конкретизуємо окремі відмінності.

Проведення атестації лікарів у медичних закладах МОЗ своїм наказом від 19.12.1997 № 359 унормував у Положенні про порядок проведення атестації лікарів (далі — Положення про атестацію).

Тож аби підтвердити свою професійну компетентність, лікарі медичних закладів мають проходити, зокрема:

 • атестацію на присвоєння кваліфікаційної категорії;
 • атестацію на підтвердження кваліфікаційної категорії.

Проводять таку атестацію комісії, що створюються при вищих медичних навчальних закладах та закладах післядипломної освіти.

Розповімо, чим відрізняється порядок проведення цих атестацій лікарів.

Перелік документів, які подають для атестації

Лікарі, які бажають пройти атестацію на присвоєння кваліфікаційної категорії чи її підтвердження, подають до атестаційної комісії усі документи (див. табл. 1) не пізніш як за два місяці до початку її роботи.

Перелік документів, які подають для атестації

Перелік документів

У разі атестації на присвоєння кваліфікаційної категорії

У разі атестації на підтвердження кваліфікаційної категорії

Заява лікаря

+

+

Копія диплома про освіту

+

+

Копія сертифіката  лікаря-спеціаліста
(за наявності)

+

+

Копія посвідчення про наявність кваліфікаційної категорії (за наявності)

+

+

Атестаційний листок

+

+

Звіт про професійну діяльність за останні три роки

+

+

Свідоцтво про складання іспиту зі спеціальності після проведення передатестаційного циклу

+

подають один із цих документів на вибір

Посвідчення про проходження курсів підвищення кваліфікації

-

Копія трудової книжки

+

+

Лікарі, які змінювали місце роботи за останні три роки, мають подати до атестаційної комісії звіти про професійну діяльність з останнього та попередніх місць роботи, затверджені керівниками цих закладів.

Атестація на присвоєння кваліфікаційної категорії

До атестації на присвоєння кваліфікаційних категорій відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Положення про атестацію допускаються лікарі-спеціалісти за лікарськими спеціальностями, передбаченими Переліком лікарських посад, які працюють за сертифікатом лікаря-спеціаліста та закінчили протягом року перед атестацією перед­атестаційний цикл в закладі післядипломної освіти або на факультеті післядипломної освіти.

Атестаційна комісія на підставі поданих лікарем документів та результатів співбесіди з лікарем приймає рішення про присвоєння кваліфікаційної категорії. Співбесіду проводять члени атестаційної комісії.

Лікарям-спеціалістам кваліфікаційну категорію встановлюють, зокрема, залежно від стажу роботи за певною спеціальністю (див. табл. 2).

Таблиця 2

Присвоєння кваліфікаційних категорій залежно від стажу роботи

Кваліфікаційна категорія

Стаж роботи, років

Вища

> 10

> 7*

Перша

> 7

> 5*

Друга

> 5

> 3*

* Лікарям, які працюють на посадах лікарів загальної практики — сімейних лікарів, лікарів-терапевтів дільничних та лікарів-педіатрів дільничних у сільських лікарських амбулаторіях, дільничних лікарнях та амбулаторіях загальної практики — сімейної медицини, лікарів з медицини невідкладних станів системи екстреної медичної допомоги, на посадах лікарів-епідеміологів, лікарів-паразитологів, лікарів з гігієни праці, лікарів з гігієни дітей та підлітків, лікарів з гігієни харчування та лікарів з комунальної гігієни закладів охорони здоров’я, що розташовані у сільських районах

Атестацію на присвоєння кваліфікаційної категорії проводитять обов’язково за спеціальностями за всіма місцями роботи.

Атестація на підтвердження кваліфікаційної категорії

Пункт 3 розділу IV Положення про атестацію зобов’язує лікарів перед атестацією на підтвердження кваліфікаційної категорії пройти курси підвищення кваліфікації або передатестаційний цикл в закладах післядипломної освіти або на факультетах післядипломної освіти лікарів.

Зауважимо:

атестаційна комісія не має права атестувати лікаря, який не пройшов курси підвищення кваліфікації або передатестаційний цикл.

Для проведення атестації на підтвердження кваліфікаційної категорії співбесіда з лікарем не проводиться, комісії  достатньо мати усі необхідні документи.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль