Стимулюючі виплати держслужбовцям: за яких умов встановлювати

743
Державним службовцям відповідно до законодавства можуть встановлювати додаткові стимулюючі виплати. Розглянемо разом основні критерії їх установлення та хто може це робити.

Питання оплати праці державних службовців на законодавчому рівні урегульовує Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон про держслужбу).

Водночас з огляду на державне регулювання оплати праці в установах та організаціях, що фінансуються з бюджету, окремі умови оплати праці державних службовців визначає КМУ.

У 2017 році з цією метою затверджена  постанова КМУ «Питання оплати праці працівників державних органів» від 18.01.2017 № 15 (далі — Постанова № 15).

Нею, зокрема, Уряд конкретизував і умови застосування стимулюючих виплат державним службовцям. З’ясуємо, на які стимулюючі виплати можуть розраховувати державні службовці у 2017 році.

Нормативне врегулювання призначення стимулюючих виплат

Попри те, що Закон про держслужбу серед складових заробітної плати не згадує про стимулюючі виплати, у його пункті 14 розділу XI «Прикінцевих положень» зустрічаємо таку норму:

«Керівники державної служби протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом у межах економії фонду оплати праці мають право встановлювати державним службовцям додаткові стимулюючі виплати відповідно до Положення про застосування стимулюючих виплат, що затверджується Кабінетом Міністрів України».

Із цієї норми випливає, що державним службовцям КМУ повинен визначати умови встановлення стимулюючих виплат лише до 01.05.2018.

КМУ минулого року  і видав таке спеціальне положення від 06.04.2016 №  289. Однак з появою Постанови № 15 воно втратило чинність.

Тож з 1 січня 2017 року стимулюючі виплати державним службовцям слід встановлювати згідно з Положенням про застосування стимулюючих виплат державним службовцям, затвердженим Постановою № 15.

Стимулюючі виплати держслужбовцям у 2017 році

Так, керівники державної служби в державному органі і надалі мають право встановлювати держслужбовцям додаткові стимулюючі виплати — у межах економії фонду оплати праці.

А саме, у відсотках до посадового окладу  державним службовцям встановлюються такі додаткові стимулюючі виплати (див. табл.).

Додаткові стимулюючі виплати

Критерії встановлення

Надбавка за інтенсивність праці

якість і складність підготовлених документів;

терміновість виконання завдань, опрацювання та підготовки документів;

ініціативність у роботі

Надбавка за виконання особливо важливої роботи

виконання завдань та функцій щодо реалізації пріоритетних напрямів державної політики, участь у розробленні проектів нормативно-правових актів, проведення експертизи таких актів;

виконання роботи, що вимагає від працівника особливої організаційно-виконавчої компетентності та відповідальності, результатом якої є підвищення ефективності управління;

встановлюється тим держслужбовцям, які забезпечують впровадження пріоритетних реформ держави у відповідних галузях;

встановлюється на відповідний строк за наказом (розпорядженням) керівника державної служби в державному органі

Якщо державний службовець несвоєчасно виконує завдання або ж якість його роботи погіршилася, розмір цих стимулюючих виплат зменшується або ж вони можуть скасовуватися взагалі.

Варто зазначити також, що стимулюючі виплати для держслужбовців можуть встановлювати:

 • для голів обласних, Київської та Севастопольської міськдержадміністрацій —  керівник держслужби у відповідній держадміністрації за погодженням з віце-прем’єр-міністром України згідно з визначеним КМУ розподілом повноважень;
 • для голів районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій — керівник держслужби у відповідній держадміністрації за погодженням з головами обласних, Київської та Севастопольської міськдержадміністрацій.
 • для керівників інших державних органів (керівникам державної служби), їх заступникам — керівник держслужби в державному органі за погодженням із суб’єктом призначення.


Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль