Преміювання держслужбовців у 2017 році: узагальнюємо особливості

1128
Закон про держслужбу за результатами роботи передбачає преміювання державних службовців. Умови преміювання для державних службовців, які обіймають посади категорій «А», «Б», «В», дещо різняться. Розглянемо їх особливості.

Стаття 50 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон про держслужбу), що регулює оплату працю державних службовців, однією із складових заробітної плати визначає премії державних службовців. Преміювання держслужбовців можуть встановлювати за результатами роботи та щорічного оцінювання службової діяльності.

Розглянемо детально, кому та за яких умов встановлюються ті чи ті премії.

Обмеження обсягів преміювання держслужбовців

Закон про держслужбу встановлює обмеження:

 • загального розміру премій, які може отримати державний службовець за рік, — 30% фонду його посадового окладу за рік;
 • фонду преміювання державного органу — 20% загального фонду посадових окладів за рік та економії фонду оплати праці.

Однак у 2017 році ці норми ще не застосовуватимуть. Тому цьогоріч керівник державної служби визначатиме розмір фонду преміювання державного органу, ураховуючи норми затвердженого у цьому держоргані Положення про преміювання.

Преміювання держслужбовців: види премій

Закон про дерслужбу визначає такі види премій державного службовця:

 • премія за результатами щорічного оцінювання службової діяльності;
 • місячна або квартальна премія відповідно до особистого внеску державного службовця в загальний результат роботи держоргану.

Наведені нами щойно загальні правила преміювання державних службовців мають певні особливості для різних категорій держслужбовців.

Особливості преміювання держслужбовців категорії «А»

Порядок преміювання державних службовців, які займають посади державної служби категорії «А» затверджено постановою КМУ «Питання оплати праці працівників державних органів» від 18.01.2017 № 15.

Він визначає механізм преміювання державних службовців, які займають посади державної служби категорії «А», і на відміну від минулорічного порядку не визначає розмірів премій.

Сам механізм, порівняно з минулим роком, не змінився.

Особливості преміювання держслужбовців категорій «Б» та «В»

Для держслужбовців органів державної влади, інших державних органів, їхніх апаратів (секретаріатів), які обіймають посади державної служби категорій «Б» та «В», умови преміювання передбачені Типовим положенням про преміювання державних службовців органів державної влади, інших державних органів, їхніх апаратів (секретаріатів), затвердженим наказом Мінсоцполітики від 13.06.2016 № 646 (далі — Типове положення).

Керуючись Типовим положенням у кожному держоргані затверджують власне Положення про преміювання, яке потім потрібно погодити з первинною профспілкою.

Саме у власному положенні про преміювання  державного органу визначають:

 • розміри премій;
 • критерії для їх нарахування та виплати;
 • підстави для збільшення чи зменшення премії;
 • підстави для позбавлення премії держслужбовців.

Який саме вид преміювання установлюється тому чи тому держслужбовцю,  визначає керівник державної служби у державному органі залежно від особливостей виконання функцій і завдань державного органу. Так само, як і розмір премії держслужбовця. Конкретний розмір премії керівник установлює, видавши відповідний наказ (розпорядження).

Під час преміювання держслужбовців врахувати такі особливості.

Преміювання за результатами щорічного оцінювання

Преміювання за результатами щорічного оцінювання службової діяльності проводять, якщо державний службовець отримав відмінну оцінку за результатами щорічного оцінювання. 

Таку премію встановлюють в однаковому розмірі для всіх держслужбовців державного органу, які отримали відмінну оцінку за результатами щорічного оцінювання в поточному році.

Виплачують цю премію не пізніше від терміну виплати зарплати за місяць, у якому затверджено висновок щодо результатів оцінювання службової діяльності, але не пізніше грудня місяця року, у якому провадиться оцінювання службової діяльності.

Місячна або квартальна премія

Місячну або квартальну премію держслужбовцям за періоди відпусток (основної, додаткової та інших, передбачених законодавством), тимчасової непрацездатності та в інших випадках, коли за законодавством виплати проводять з розрахунку середньої зарплати, не нараховують.

Виплачують цю премію так:

 • місячну — не пізніше від терміну виплати зарплати за місяць, у якому нараховано премію;
 • квартальну — не пізніше від терміну виплати зарплати за останній місяць кварталу, за який проводиться преміювання.


Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль