text
Головбух: Бюджет

Передплата електронних періодичних видань: за яким КЕКВ проводити видатки

 • 17 березня 2017
 • 641

Керівник бюджетної установи, аби йти в ногу з часом, зібрався передплатити електронну професійну періодику. У такому разі й інформацію працівники установи отримуватимуть найпершими, і проблем з доставкою не буде, і з’являється можливість живого спілкування з редакцією, і функцій багато корисних на додачу. Та й взагалі — це зручно і сучасно! От тільки бухгалтер тепер замислився, за яким КЕКВ — 2210 чи 2240 — слід відобразити в бухобліку видатки на передплату електронних видань. Зараз все з'ясуємо.

Передусім запевнимо: нічого важкого у визначенні КЕКВ для видатків на передплату електронних періодичних видань немає.

Відкриваємо Інструкцію щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджену наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333 (далі — Інструкція № 333).

У пункті 2.2 Інструкції № 333, що визначає КЕКВ для оплати поточних видатків, оплати послуг, придбання матеріалів і предметів, які не беруться на облік як основні засоби, знаходимо код 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар». Він, зокрема, передбачений для:

«3) придбання або передплати періодичних, довідкових, інформаційних видань, придбання та виготовлення підручників та книг».

Наведено у цьому підпункті і виняток, утім, стосується він лише придбання бібліотечних фондів. Інших обмежень, а саме стосовно формату періодичних видань, для яких проводять передплату, немає.

Отже, з чинної наразі норми можемо зробити висновок, що передплату як паперових, так і електронних періодичних видань бюджетні установи проводять та відображають за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар».

До речі, нашу думку підтверджують і зміни до Інструкції № 333, наказ про які Мінфін оприлюднив ще в січні на власному сайті. Ними передбачене оновлення підпункту 3 підпункту 2.2.1 Інструкції № 333, який у новій редакції встановлюватиме, що придбання або передплату періодичних, довідкових, інформаційних видань, у т. ч. електронних, проводять за КЕКВ 2210.

Тож бухгалтер установи має відобразити фактичні видатки і видатки майбутніх періодів на передплату електронних періодичних видань за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар».

І установа у такому разі справді  отримає чимало переваг:

 • фахівцям не доведеться чекати, поки їм доставлять свіжий номер, адже онлайн він з’явиться раніше за вихід друкованої версії. До того ж у такому разі жодних проблем з доставкою не виникне;
 • фахівці зможуть легко використовувати спеціальні інструменти, які дають змогу перегортати сторінки номера просто на екрані, робити безліч потрібних закладок і позначок;
 • потрібні для нагальної роботи публікації можна виокремити в тематичні добірки, тож вдасться зекономити купу часу, аби їх переглядати;
 • у комплекті з е-журналом фахівці безплатно отримають доступ до повної бази нормативно-правових документів.

Не зайве нагадати, що електронні періодичні видання — «Головбух: Бюджет» та «Держзакупівлі» — полегшать робочі будні не лише новачків, а досвідчених професіоналів.

Це надійні професійні помічники, створені за допомогою інноваційних технологій.

Аби вже зараз оцінити їх переваги, оформіть демодоступ на видання і самі переконайтеся в цьому.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль