Журнал реєстрації відряджень канув в Лету

37
В установи часто­густо виникає потреба направити у службове відрядження своїх працівників. Організація таких відряджень — від видачі наказу про відрядження до звітування — унормована відповідною інструкцією. Мінфін вніс зміни до цієї інструкції, якими по суті скасував журнал реєстрації відряджень. Що ж далі?

Користуватися журналом обліку відряджень працівників бюджетні установи змушували норми Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон затверджена наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59 (далі — Інструкція № 59).

Та все змінилося з внесенням до неї останніх змін — наказом Мінфіну «Про затвердження Змін до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон» від 04.08.2015 № 694, що набрав чинності 11.09.2015.

Що саме змінилося у реєстрації службових відряджень та на які норми потрібно звернути увагу в насамперед, — тут і зараз.

Організація відряджень — без журналу відряджень

Раніше пункт 4 розділу I Інструкції № 59 містив норму, що вимагала, аби установа, що відряджає працівника, здійснювала реєстрацію особи, яка вибуває у відрядження, у спеціальному журналі реєстрації відряджень.

Тож бюджетні установи після ознайомлення працівника, якого направляють у відрядження, з наказом про відрядження реєстрували такого працівника у Журналі реєстрації відряджень. Форму журналу відряджень самим установам складати не доводилося — вони мали використовувати ту, що наведена в додатку до Інструкції № 59.

Наразі ж реєструвати відряджених працівників у спеціальному журналі відряджень не потрібно — з Інструкції № 59 вилучено як норму про такий обов’язок установи, так і саму форму Журналу реєстрації відряджень.

Затримка у відрядженні працівника — ураховуємо за новими правилами

За приписом абзацу другого пункту 7 розділу І Інструкції № 59 після повернення працівника з відрядження установа має зіставити дату його прибуття, зазначену у наказі про відрядження, та дату на транспортному квитку (прибуття транспортного засобу до місця постійної роботи відрядженого працівника).

До 11.09.2015, якщо ці дати не збігалися, керівник установи діяв на власний розсуд. Як правило, він отримував пояснення від працівника, який повернувся з відрядження, і далі:

  • або продовжував строк відрядження і, відповідно, витрати відрядженого працівника, у т. ч. за дні затримки, установа відшкодовувала;
  • або приймав рішення про невідшкодування працівнику за дні затримки добових, витрат на найм житлового приміщення тощо.

Тепер таку ситуацію унормовано новими абзацами пункту 7 розділу І Інструкції № 59. Тож затримка у відрядженні на вихідні або святкові й неробочі дні береться до уваги, звичайно, з дозволу керівника установи та за умови, що сумарний строк перебування працівника поза місцем його постійної роботи не перевищуватиме граничного строку відрядження (в межах України — 30 к. дн.), визначеного пунктом 6 постанови КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98 (далі — Постанова № 98).

При цьому за дні затримки у відрядженні працівнику не відшкодовують:

  • добові витрати;
  • витрати на найм житлового приміщення;
  • інші витрати (крім витрат на проїзд з місця відрядження до місця постійної роботи).

Отже, керівники бюджетних установ під час відрядження працівників мають враховувати нові вимоги Інструкції № 59 стосовно реєстрації та обліку відряджень працівників, а також  затримки у відрядженні працівника. А бухгалтерам установ доведеться, як кажуть, сховати під поличку  Журнал реєстрації відряджень. Він їм більше не знадобиться.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль