Оплата праці працівників патронатної служби

247
У 2017 році діють нові умови оплати праці працівників патронатних служб. Попри те що структура їх зарплати залишилася такою самою, як була раніше, порядок встановлення виплат зазнав змін. Тож далі про умови оплати праці працівників патронатної служби розповімо детально.

Попри те що патронатні служби створюють в державних органах, умови оплати праці працівників патронатної служби визначає їх статус. Розповімо чому.

Умови праці працівників патронатної служби

У державних органах посади радників, помічників, уповноважених та прес-секретаря Президента України, працівників секретаріатів Голови Верховної Ради України, його Першого заступника та заступника, працівників патронатних служб Прем’єр-міністра України та інших членів Кабінету Міністрів України, помічників-консультантів народних депутатів України, помічників та наукових консультантів суддів Конституційного Суду України, помічників суддів належать до посад патронатної служби.

Працівники, які обіймають перелічені посади, із появою на правовому полі Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон про держслужбу) втратили статус державного службовця. Водночас до них не застосовують і норми статей 391, 41–431, 492 Кодексу законів про працю Українии, що регулюють перебіг/розірвання трудових відносин.

Строк роботи працівника на посаді патронатні служби чітко обумовлений — він залежить від строку повноважень особи, при якій створено патронатну службу.

А от можливість набувати стаж держслужби за період роботи на посадах патронатної служби законотворці залишили. Хоча  лише для тих осіб, які до роботи в патронатній службі та після неї працюватимуть на посадах державної служби. Цим особам час роботи на посадах патронатної служби:

 • і до стажу держслужби зарахують;
 • і врахують під час присвоєння держслужбовцю рангу в межах відповідної категорії посад.

Умови оплати праці працівників патронатної служби

Оплату праці патронатної служби з 01.01.2017 визначають Умови оплати праці працівників патронатних служб в державних органах, затверджені постановою КМУ «Питання оплати праці працівників державних органів» від 18.01.2017 № 15 (далі — Умови оплати праці).

Розглянемо складові зарплати цих працівників почергово.

Посадові оклади

Розміри посадових окладів працівникам патронатної служби встановлюють згідно з додатками 1-5 до Умов оплати праці.

Конкретні розміри посадових окладів визначає керівник Апарату Верховної Ради України, Глава Адміністрації Президента України, Державний секретар Кабінету Міністрів України, державний секретар міністерства, керівник державного органу або заступник керівника, на якого покладено функції керівника апарату, за пропозицією посадової особи, при якій утворена патронатна служба, у межах затвердженого фонду оплати праці відповідного державного органу. Раніше їх встановлювали за погодженням з посадовою особою, при якій утворено патронатну службу.

Порівняно з 2016 роком посадові оклади збільшено. Мінімальний посадовий оклад у 2017 році становить 2840 грн.

Надбавка за вислугу років

Надбавка за вислугу років працівникам патронатної служби (раніше її називали — за стаж роботи в державних органах) виплачується у такому порядку:

Стаж роботи

Розмір, у відсотках до посадового окладу

Понад 3 роки

10

Понад 5 років

15

Понад 10 років 

20

Понад 15 років 

25

Понад 20 років 

30

Понад 25 років  

40

До стажу для встановлення надбавки за вислугу років враховують раніше набутий стаж держслужби, в т. ч. з урахуванням періодів роботи, передбачених частиною другою статті 46 Закону про державну службу (абз. 3 п. 4 Умов оплати праці).

Розмір надбавки за вислугу років змінюється з дня набуття права на підвищення.

Надбавки за інтенсивність праці та важливу роботу

Розмір надбавки за виконання особливо важливої роботи працівникам патронатної служби може становити до 100% посадового окладу. А от для надбавки за інтенсивність праці граничного розміру взагалі не визначено.

Конкретний розмір таких надбавок має запропонувати посадова особа, при якій утворено патронатну службу.

До того ж, якщо працівник патронатної служби несвоєчасно виконує завдання, погіршилася якість його роботи, або ж він порушив трудову дисципліну, розмір надбавок зменшується. У такому разі ці надбавки можуть також і взагалі скасувати.

Матеріальна допомога

Працівникам патронатної служби надається:

 • матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань
 • матеріальна допомога для оздоровлення — під час надання щорічної відпустки.

І в тому, і в тому випадку розмір допомоги не повинен перевищувати седньомісячної заробітної плати працівника. Установлюють його за пропозицією посадової особи, при якій утворено патронатну службу.

Премії

Якщо у фонді преміювання відповідного державного органу є потрібні кошти і особистий внесок працівника патронатної служби в загальному результаті роботи є відчутним, його можна преміювати.

 Коли, кому і скільки коштів нарахувати, має бути прописано в положенні про преміювання, що діє у відповідному державному органі.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль