Оприлюднення інформації про місцевий бюджет: що вимагає бюджетне законодавство

113
Законодавство установлює вимоги до оприлюднення інформації про місцевий бюджет, як-от рішень про місцевий бюджет, паспортів бюджетних програм, звітів про виконання місцевих бюджетів. Розглянемо, я оприлюднити таку інформацію установі, яка не має власного сайта.

Законодавці визначили вимоги до оприлюднення інформації про місцевий бюджет у статті 28 Бюджетного кодексу України (БК). Зупинимося на них докладніше.

Порядок оприлюднення інформації про місцевий бюджет за БК

Бюджетне законодавство зобов’язує місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування забезпечити публікацію інформації про місцеві бюджети, зокрема: рішень про місцевий бюджет та квартальних звітів про їх виконання.

Рішення про місцевий бюджет

Для оприлюднення рішення про місцевий бюджет відведено термін до 10 днів з дня прийняття такого рішення.

Оприлюднюють рішення у газетах, визначених відповідними місцевими радами.

Звіти про  виконання місцевих бюджетів

Інформація про виконання місцевих бюджетів (крім бюджетів сіл і селищ) оприлюднюється не пізніше 1 березня року, що настає за роком звіту.

Оприлюднюють таку інформацію також у газетах, визначених відповідними місцевими радами.

Утім, це ще не всі вимоги, які висуває БК до оприлюднення інформації про місцевий бюджет.

Головні розпорядники коштів місцевих бюджетів у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі зобов’язані провести оприлюднення інформації про місцевий бюджет у такому порядку.

До 15 березня року, що настає за звітним, — провести публічне представлення і публікацію інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені рішенням про місцевий бюджет, відповідно до вимог та за формою, встановленими Мінфіном.

У триденний строк з дня затвердження — мають оприлюднити на своїх офіційних сайтах паспорти бюджетних програм на поточний бюджетний період (у т. ч. зміни до паспортів бюджетних програм).

У триденний строк після подання до місцевих фінансових органів — мають оприлюднити на своїх офіційних сайтах звіти про виконання паспортів бюджетних програм за звітний бюджетний період, включаючи інформацію про стан реалізації інвестиційних проектів за бюджетними програмами із зазначенням ступеня їх готовності та обсягів коштів, необхідних для завершення таких проектів;

Оприлюднення інформації про місцевий бюджет в частині доступу до відкритих даних

Частина шоста статті 28 БК висуває й інші вимоги до оприлюднення інформації про місцевий бюджет. А саме:

Тож розпорядники та одержувачі коштів місцевих бюджетів готують для оприлюднення інформацію про місцеві бюджети та подають її безпосередньо для оприлюднення на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів.

Увага!

Відомості, що оприлюднюються, повинні бути повними, правдивими, точними та реально відображати фактичні дані станом на відповідну дату або за відповідний період часу (ч. 1 ст. 2 Закону № 183)

Отже, головні розпорядники коштів місцевих бюджетів, у яких немає власного сайта, можуть оприлюднити інформацію на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних http://data.gov.ua. Головне — попередити громаду, де саме проведено оприлюднення інформації про про місцевий бюджет.

Як саме оприлюднювати інформацію на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних ми розповіли тут:

Як саме оприлюднювати інформацію на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних ми розповіли тут:Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль