Працюймо без корупції, або Коли подарунок — не хабар

348
Буває так, що різниця між подарунком, який ні до чого не зобов’язує, і подарунком, який вважатимуть хабарем, одразу непомітна. Що у такому разі робити? Прийняти, ризикуючи отримати звинувачення в корупції, чи відмовити — і тим самим образити дарувальника? Як правильно діяти, аби подарунок не обернувся звинуваченням у корупції?

Так, доволі часто подарунок може стати причиною звинувачення в корупції. Це загрожує передусім осам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, депутатам місцевих рад, сільським, селищним, міським головам, посадовим осіб державної служби чи місцевого самоврядування (далі — посадовці). Повний перелік таких осіб містить стаття 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі — Закон № 1700).

Нагадаємо, що корупція —

це використання особою, зазначеною у частині першій статті 3 Закону № 1700, наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб.

Тобто про неправомірну вигоду йтиметься у разі, коли посадовець, скориставшись службовим повноваженням, отримує кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи негрошового характеру, без законних на те підстав.

Коли ж одержання подарунка законодавством заборонене?

Коли подарунки — корупція, тож під забороною

Подарунком у розумінні Закону № 1700 вважаються кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які надають/одержують безоплатно або за ціною, нижчою мінімальної ринкової.

Обмеження щодо одержання подарунків визначені статтею 23 Закону № 1700. Нею встановлено заборону посадовцям безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб у разі, якщо:

·         вони здійснюють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;

·         особа, яка дарує, перебуває в їхньому підпорядкуванні.

В інших випадках посадовці можуть брати подарунки, та й то не всі. А лише ті, що:

  • відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність;
  • мають вартість менше одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений на день прийняття подарунка, одноразово.

До того ж сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не повинна перевищувати двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунки.

Зауважимо, що обмеження вартості подарунків не поширюється на подарунки, які:

1) даруються близькими особами;

2) одержуються як загальнодоступні знижки на товари, послуги, загальнодоступні виграші, призи, премії, бонуси.

Як діяти посадовцю, якому подарували подарунок

Посадовець, якому подарували подарунок, на  вимогу Закону № 1700 має одразу ж:

  • відмовитися від пропозиції;
  • ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію;
  • покликати свідків, якщо це можливо, у т. ч. з числа співробітників;
  • письмово повідомити про це свого безпосереднього керівника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Письмово повідомляти керівнику про подарунок (та ще й невідкладно — не пізніше одного робочого дня) доведеться і тоді, коли посадовець просто виявив такий подарунок у своєму службовому приміщенні.

Далі такий подарунок слід оформити документально — скласти акт, який підписують як посадовець, який цей подарунок отримав, так і його безпосередній керівник. Як саме це зробити, визначено у Методичних рекомендаціях Мін’юсту «Запобігання і протидія корупції в державних органах та органах місцевого самоврядування» від 16.10.2013.

Якщо ж подарунок виявила особа, яка є керівником органу, підприємства, установи, організації, акт про виявлення подарунка підписує ця особа та особа, уповноважена на виконання обов’язків керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації у разі його відсутності.

Усі одержані чи виявлені подарунки зберігаються в органі до їх передачі спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції.

Перебуваючи на робочому місці, посадовець може одержати також подарунки для держави, територіальної громади, державних або комунальних підприємств, установ чи організацій. Такі подарунки є, відповідно, державною або комунальною власністю. Тому їх треба передати органу, підприємству, установі чи організації дотримуючись  Порядку передачі дарунків, одержаних як подарунки державі, Автономній Республіці Крим, територіальній громаді, державним або комунальним установам чи організаціям, затвердженого постановою КМУ від 16.11.2011 № 1195. Тобто створивши комісію для оцінки вартості дарунка, вирішення питання щодо можливості його використання, місця та строку зберігання, а також склавши акт приймання-передачі за відповідною процедурою.

Якщо ж посадовець самостійно не може визначити, чи належить подарунок до заборонених, тобто сумнівається, брати чи не брати подарунок, він має право письмово звернутися за консультацією НАЗК.

Увага! Інформацію про подарунки посадовці, керуючись статтею 46 Закон № 1700, мають зазначати в електронній декларації

Так, відомості про подарунки в ній зазначають тоді, коли їх вартість перевищує п’ять прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року, а для подарунків у вигляді грошових коштів — коли розмір таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, перевищує п’ять прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року.

Відповідальність за пов’язані з корупцією правопорушення

Статтею 65 Закону № 1700 передбачена відповідальність за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Так, за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Зокрема, стаття 1725 Кодексу України про адміністративні правопорушення установлює за порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією такого подарунка.

Та сама дія, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке порушення, — тягне за собою:

  • накладення штрафу від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією такого дарунка (пожертви);
  • з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль