Відшкодування витрат під час оренди очима Закону про публічні закупівлі

333
Орендар будівлі відшкодовує орендодавцю витрати на оплату комунальних послуг та утримання будівлі. Чи поширюється відшкодування витрат вимоги Закону про публічні закупівлі — з’ясуємо разом.

Уявімо таку ситуацію. Установі згідно з кошторисними призначеннями на 2017 рік на оплату комунальних послуг виділено кошти на:

  • теплопостачання — 230 тис. грн;
  • електроенергія — 180 тис. грн;
  • водопостачання — 10 тис. грн;
  • вивіз сміття — 3,6 тис. грн;
  • технічне обслуговування ліфта — 7 тис. грн.

Для оплати цих послуг установа укладає загальний договір на відшкодування витрат балансоутримувача будівлі на спожиті нею комунальні послуги, а він, своєю чергою, проводить процедури закупівлі з урахуванням витрат установи.

Чи поширюється дія Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 992-VІІІ (далі — Закон про публічні закупівлі) на кошти, спрямовані на відшкодування витрат? Чи потрібно ці видатки відображати в річному плані закупівель та додатку до нього? Чи відображати видатки на оренду приміщення в додатку до річного плану закупівель, якщо дія цього  Закону не поширюється на оренду приміщення?

Тепер перейдемо до  вирішення цієї ситауції.

Спочатку визначимося з тим, чи поширюється дія Закону про публічні закупівлі на кошти, які спрямовують на відшкодування витрат.

Нормативне врегулювання закупівельного процесу

Закон про публічні закупівлі установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави і територіальної громади.

Норми цього Закону застосовують до замовників:

  • за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тис. грн, а робіт — 1,5 млн грн;
  •  які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 млн грн, а робіт — 5 млн грн (абз. 2 і 3 ч. 1 ст. 2 Закону про публічні закупівлі).

При цьому, як передбачено частиною сьомою статті 2 Закону про публічні закупівлі, заборонено:

  • придбавати товари, роботи і послуги до/без проведення процедур, визначених цим Законом;
  • укладати договори, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом.

Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.

Варто також нагадати, що публічна закупівля — це придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому Законом про публічні закупівлі (п. 20 ч. 1 ст. 1 Закону).

Хто належить до замовників у розумінні положень Закону про публічні закупівлі, встановлено в пункті 9 частини першої статті 1  Закону про публічні закупівлі.

При цьому відповідно до пункту 5 частини першої статті 1 Закону про публічні закупівлі договір про закупівлю — це договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари.

З огляду на викладене, якщо установа підпадає під визначення «замовник», здійснює видатки для придбання товарів, робіт чи послуг та передбачається укладення договору про закупівлю, то така установа має проводити процедуру закупівлі для закупівлі товарів і послуг відповідно до Закону про публічні закупівлі.

Відшкодування витрат — контрагрумент для процедури закупівлі

Разом з тим, якщо замовник відшкодовує витрати за послуги чи товари, то в такому разі закупівля у розумінні Закону про публічні закупівлі не відбувається, оскільки такий замовник не набуває права власності на зазначені послуги чи товари.

Далі детальний аналіз цієї ситуації та відповіді на поставлені запитання читайте 



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль