Нова фінансова звітність для бюджетних установ: від форм до порядку

8038
Із 1 січня 2017 року вимоги до складання фінансової звітності бюджетними установами кардинально змінилися. І «винні» у цьому запроваджені з початку року нові національні стандарти.

Так, змін у формуванні фінансової звітності додало передусім Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 101 «Подання фінансової звітності», затверджене наказом Мінфіну від 28.12.2009 № 1541 (далі НП(с)БОДС 101).

Тож звичний для бюджетників порядок складання фінансової та бюджетної звітності залишився в минулому.

І якщо для бюджетної звітності новий порядок складання мало чим різниться зі старим. То з фінансовою звітністю бюджетних установ все набагато складніше: і форми нові, і порядок кардинально змінений.

Тому навіть Мінфін так довго узгоджував всі нововведення перш ніж оприлюднити новий Порядок заповнення форм фінансової звітності в державному секторі, затверджений наказом Мінфіну від 28.02.2017 № 307 (далі Порядок № 307). Цим наказом навіть довелося «підчищати» окремі норми НП(с)БОДС 101, які вже «відстали» від змін у бухгалтерському обліку. А їх з нового року у бюджеті хоч греблю гати.

Бо ж тепер маємо новий План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2013 № 1203 (далі Новий план рахунків) та, відповідно, Порядок застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі та Типову кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов'язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами, затверджені наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219. І звітність формуватимемо також на основі інформації за субрахунками Нового плану рахунків.

Форми нової фінансова звітність для бюджетних установ

До 01 січня 2017 року під час  формування фінансової звітності бюджетні установи дотримувалися Порядку складання фінансової, бюджетної та іншої звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затвердженого наказом Мінфіну від 24.01.2012 № 44, і заповнювали затверджені цим нормативом форми.

Тепер слід використовувати форми, затверджені НП(с)БОДС 101.

Фінансова звітність (форми)

до 01.01.2017

із 01.01.2017

Баланс (форма № 1) 

Баланс (форма № 1-дс )

Звіт про результати фінансової діяльності (форма № 9д, № 9м) 

 Звіт про фінансові результати (форма № 2-дс)

Звіт про рух грошових коштів

Звіт про рух грошових коштів (форма № 3-дс)

Звіт про власний капітал (форма № 4-дс)

Як бачимо, тепер фінансова звітність складається з: балансу, звіту про фінансові результати, звіту про власний капітал, звіту про рух грошових коштів.  Важливими є  примітки до звітів, що містять  показники і пояснення, що забезпечує деталізацію і обгрунтованість статей фінансових звітів, а також іншу інформація, розкриття якої передбачено відповідними національними положеннями (стандартами).

Терміни подання фінансової звітності 2017

Як і раніше, порядок та строки подання фінансової звітності визначаються відповідно до Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 № 419.

Тобто квартальну звітність розпорядниками коштів державного і місцевих бюджетів подають за графіками, складеними органами Казначейства за місцем обслуговування, але  не пізніше 15-го числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Нагадаємо, що

звітним періодом для складання квартальної фінансової звітності є період, що починається 01 січня і закінчується в останній день звітного кварталу.

Новий порядок складання фінансової звітності бюджетних установ

У фінансовій звітності заповнюються всі передбачені показники граф і рядків.

У рядках, де не наведено показники, як і раніше, потрібно поставити прочерк. Додаткові рядки у формах фінзвітності (крім приміток до річної фінзвітності) вводити заборонено.

Будьте уважними:

за новим порядком фінансову звітність 2017 року складають в гривнях (раніше  у гривнях з копійками).

Фінансова звітність має бути підписана керівником установи та головним бухгалтером (спеціалістом, який виконує обов’язки бухгалтерської служби).

У Порядку № 307 викладено вимоги до заповнення таких форм фінансової звітності:

  • Балансу (форма № 1-дс);
  • Звіту про фінансові результати (форма № 2-дс).

Ці форми слід подавати органам Казначейства як на паперових, так і на електронних носіях, дотримуючись вимог законодавства.

Особливості формування Звіту про фінансові результати (форма № 2-дс)

Звіт про фінансові результати (далі Звіт) складається з чотирьох розділів.

·         І. Фінансовий результат діяльності.

·         ІІ. Видатки бюджету (кошторису) за функціональною класифікацією видатків та кредитування бюджету.

·         ІІІ. Виконання бюджету (кошторису).

·         ІV. Елементи витрат за обмінними операціями.

Одразу зауважимо: у цьому Звіті за I квартал 2017 року графу 4 «За аналогічний період попереднього року» першого, другого та третього розділів заповнювати не потрібно. Однак це правило діятиме лише для звітного періоду, до якого це положення застосовують вперше.

Повноцінно заповнити графу 4 бухгалтери зможуть лише у звіті за I квартал 2018 року.

У розділі І «Фінансовий результат діяльності» наводять інформацію про:

·         доходи, отримані за обмінними та необмінними операціями;

·         витрати, проведені у звітному періоді для отримання доходів за такими операціями;

·         фінансовий результат діяльності установи у вигляді профіциту/дефіцити, що склався за звітний період.

 Детально усі особливості заповнення цього Звіту ви можете прочитати у статті Ф. Іскрижицької «Складаємо Звіт про фінансові результати за І квартал 2017 року» е-журналу «Головбух: Бюджет» № 12.

Якщо ви не є передплатником нашого е-журналу, аби дізнатися, яку інформацію відображають у відповідних статтях (рядках) Звіту та усі практичні поради з його формування, візьміть демодоступ до е-журналу.

Оформивши демодоступ до е-журналу, полистайте шпальта усіх наших номерів і почитайте цікаві статті не тільки про бухоблік, а й про оплату праці, оподаткування, організацію діяльності установ в різних бюджетних галузях.

Особливості формування Балансу (форма № 1-дс)

Під час формування Балансу бухгалтер має врахувати норми усіх чинних національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку. І звісно, потрібно вказувати ту інформацію, що відображена в бухобліку за субрахунками Нового плану рахунків.

Скористайтеся під час формування Балансу Рекомендаціями щодо співставлення статей балансу і субрахунків бухгалтерського обліку розпорядників бюджетних коштів

Допоможе вам у складанні цієї форми фінансової звітності перехідний Баланс, про нюанси складання якого ми розповіли в статті «Перенесення залишків субрахунків тема не втрачає актуальності».Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль