Закупівля путівок для ветеранів війни та ліквідаторів аварії на ЧАЕС

56
У 2015 році закупівлю путівок на суму 70 000 грн. для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС I категорії поклали на управління соціального захисту. Також управління мають здійснити закупівлю путівок для ветеранів війни. З’ясуємо, за яких умов слід проводити процедуру закупівлі на путівки для вказаних категорій осіб.

Законом України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 № 1197-VIІ (далі — Закон про закупівлі) окреслено перелік органів та установ (підприємств, організацій), а також визначено критерії, за якими останніх вважають замовниками у розумінні цього Закону.

Чи підпадають під поняття «замовники», визначене Законом про закупівлі, управління соціального захисту?

Управління соціального захисту — замовники державних закупівель

Відповідно до тлумачення поняття «замовники», наданого пунктом 9 частини першої статті 1 Закону про закупівлі, замовниками є, зокрема, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, а також юридичні особи (підприємства, установи, організації) та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі. При цьому наявною має бути одна з таких ознак:

 • юридична особа є одержувачем бюджетних коштів та уповноважена розпорядником бюджетних коштів на здійснення заходів, передбачених бюджетною програмою, у межах такого фінансування;
 • органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі управління юридичної особи;
 • у статутному капіталі юридичної особи державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50%.

Позаяк управління соціального захисту належать до органів державної влади, вони є замовниками у розумінні Закону про закупівлі. Тому вони усі державні кошти, виділені для закупівлі товарів, робіт і послуг, використовують дотримуючись Закону про закупівлі.

Тут одразу ж виникає запитання: як відобразиться на процедурі закупівлі те, що путівки для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та ветеранів війни управління соціального захисту придбавають за різними програмами фінансування?

Варто зазначити, що під час організації та планування закупівель слід враховувати вартість закупівлі не за джерелами фінансування закупівель (тобто не за різними програмами фінансування), а за предметами закупівлі.

Умови проведення процедури закупівель путівок

Порядок визначення предмета закупівлі затверджений наказом Мінфіну від 26.06.2010 № 921. Пунктом 2.1 цього Порядку установлено, що предмет закупівлі замовник визначає:

 • згідно з пунктами 20 і 27 частини першої статті 1 Закону про закупівлі;
 • основі Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010, затвердженого наказом Держспоживстандарту від 11.10.2010 № 457;
 • за показником п’ятого знака (класифікаційне угруповання «категорія») із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги.

Оскільки і путівки для ветеранів війни, і путівки для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС I категорії (далі — ліквідатори) належать до одного і того самого 5-го знака ДК 016:2010, можемо зробити висновок, що їх слід віднести до одного предмета закупівлі.

Тому управління соціального захисту як замовник приймає рішення про проведення/непроведення процедури закупівлі, з урахуванням вартостї закупівлі за 5-м знаком ДК 016:2010.

А за умови, що закупівля путівок для ветеранів війни та путівок для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС I категорії належить до одного 5-го знака ДК 016:2010, а її вартість дорівнює або перевищує 100 тис. грн. без ПДВ, слід провести процедуру закупівлі.

І шляхів проведення такої процедури є кілька.

 1. Замовник може здійснити одну процедуру закупівлі без можливості подання пропозицій конкурсних торгів щодо визначених частин предмета закупівлі (лотів).
 2. Замовник може здійснити одну процедуру закупівлі з можливістю подання пропозицій конкурсних торгів щодо визначених частин предмета закупівлі (лотів), а путівки для ветеранів війни та путівки для ліквідаторів вказати як окремі лоти.
 3. Замовник може здійснити дві окремі процедури закупівлі: для путівок для ветеранів війни та для путівок для ліквідаторів.

Лише у випадку, коли програми фінансування на закупівлю путівок для ветеранів війни та путівок для ліквідаторів затверджують неодночасно (у зв’язку з додатковим фіксуванням виникає потреба у новому предметі закупівлі) і вартість путівок за кожною програмою фінансування не перевищує 100 тис. грн. без ПДВ, проводити процедури закупівель, передбачені Законом про закупівлі, не потрібно.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль