text
Головбух: Бюджет

Відшкодування матеріальних збитків на вимогу контролерів: аналізуємо судову практику

 • 31 березня 2017
 • 828

На Держаудитслужбу покладено не лише завдання контролювати сферу публічних закупівель. Вона, зокрема, має подбати про відшкодування матеріальних збитків, завданих державі через порушення закупівельного законодавства. І результати такої роботи бувають різними. Пропонуємо ознайомитися із судовою практикою стягнення збитків за результатами контрольних заходів у закупівельній сфері.

Заходи державного фінансового контролю мають на меті не лише виявлення порушень, а й їх усунення, тобто відшкодування матеріальних збитків порушниками.

Сферу публічних закупівель контролює наразі Держаудитслужба.

Щоб виконати покладені на неї завдання, ДАС має право пред’являти керівникам та іншим особам контрольованих підприємств, установ і організацій вимоги усунути виявлені порушення законодавства. Виконувати ці вимоги — обов’язково. У разі виявлення збитків, завданих державі чи контрольованим підприємству, установі, організації, ДАС визначає їх розмір в установленому законодавством порядку. При цьому вона має право:

 •  порушувати перед відповідними державними органами питання про визнання недійсними договорів, укладених з порушенням законодавства;
 •  стягувати у судовому порядку в дохід держави кошти, отримані підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства.

На сьогодні склалася цікава судова практика стягнення матеріальних збитків за результатами контрольних заходів у закупівельній сфері. Детально її проаналізувала досвідчений експерт Я. Дуброва у статті «Контролери вимагають відшкодувати матеріальні збитки: чи судилося» журналу «Держзакупівлі», № 04/2017.

Ми розуміємо важливе практичне значення цієї статті і потурбувалися, аби усі передплатники журналу отримали змогу прочитати її  раніше. Тому уже опублікували її.

Якщо ж ви не є передплатником нашого журналу, прочитати цю статтю можна, оформивши демодоступ.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль