Чи можна укласти два договори у разі переговорної процедури закупівлі за одним лотом

189
Замовник оголосив дві процедури відкритих торгів за двома лотами. Перший лот — медичні розчини, другий — лікарські засоби. Двічі торги не відбулися через недостатню кількість учасників. За першим лотом провели переговорну процедуру, і виявилося, що немає одного розчину. Він є тільки в однієї фірми. Як бути: чи можна за першим лотом провести переговори з двома учасниками і укласти два договори?

Аби зрозуміти умови, за якими можливі закупівлі за одним лотом, проаналізуємо норми Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ (далі — Закон про публічні закупівлі), що регулюють:

 • визначення предмета закупівлі;
 • порядок проведення переговорної процедури закупівлі.

Визначення предмета закупівлі

Предмет закупівлі — товари, роботи чи послуги, що закуповує замовник у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволено подавати тендерні пропозиції. А в разі застосування переговорної процедури закупівлі — пропозиції на переговорах (п. 18 ч. 1 ст. 1 Закону про закупівлі).

Як установлює пункт 37 частини першої статті 1 Закону про закупівлі, частина предмета закупівлі (лот) — визначена замовником частина товарів, робіт чи послуг, на яку в межах єдиної процедури закупівлі учасникам дозволено подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Вимоги до проведення переговорної процедури закупівлі

Переговорна процедура закупівлі — це процедура, яку замовник застосовує як виняток. Відповідно до неї він укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками (ч. 1 ст. 35 Закону про публічні закупівлі).

Переговорну процедуру замовник проводить у разі, якщо двічі довелося скасувати тендер через відсутність достатньої кількості учасників.

При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не мають відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації (п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону про публічні закупівлі).

 Статтею 35 Закону про публічні закупівлі обумовлено вичерпний перелік випадків, за яких замовник може застосовувати переговорну процедуру закупівлі.

 У разі коли замовник проводить переговорну процедуру закупівлі тому що вже двічі скасовував відкриті торги через відсутність достатньої кількості учасників, то плануючи переговори з учасником, він має передбачити такий самий предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики. У такому разі вимоги до учасника також не можуть відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації

Закупівлі за одним лотом — лише у одного учасника

З огляду на наведені норми, у випадку здійснення закупівлі по лотам можемо зробити такі висновки.

Договір за лотом можна укласти лише з одним учасником. При цьому переговори можна провести з кількома.

У запрошенні на участь у переговорах потрібно зазначити весь обсяг, який був визначений за конкретним лотом, а учасник має подати пропозицію на переговори з відповідними розрахунками.

Якщо в когось із учасників немає одного розчину, пропонуємо діяти за таким алгоритмом:

1) провести переговори з урахуванням цього розчину;

2) оприлюднити повідомлення про намір укласти договір;

3) підписати договір;

4) внести зміни до договору, керуючись пунктом 1 частини 4 статті 36 Закону про публічні закупівлі;

А далі — провести нову закупівлю на такий розчин з урахуванням вартісних меж, визначених статтею 2 Закону про публічні закупівлі.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль