Відшкодування витрат з утримання орендованого приміщення: визначаємося з КЕКВ

496
Бюджетна установа надає в оренду частину приміщення. Для відшкодування їй витрат на утримання приміщення, вона, зокрема, виставляє орендарю рахунок з охорони приміщення за КЕКВ 2240. Чи правильний КЕКВ вказує в рахунку установа? Адже її витрати з охорони приміщення включають заробітну плату сторожам, яку виплачують за КЕКВ 2110 і 2120.

Насамперед зазначимо, що витрати на утримання орендованого майна та плату за послуги, які відповідно до укладених угод зобов’язується надавати орендарю установа, на балансі якої перебуває це майно, не включають до плати за оренду індивідуально визначеного майна (п. 3 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою КМУ від 04.10.1995 № 786; далі — Методика розрахунку).

Тому аби отримати відшкодування понесених витрат, бюджетна установа надає орендарю рахунки для оплати орендної плати, послуг з охорони приміщення, комунальних послуг (теплопостачання, водопостачання, електроенергії, інших комунальних послуг — вивіз сміття, обслуговування ліфтів). А орендар оплачує їх відповідно до економічної сутності платежу.

КЕКВ для відшкодування витрат з утримання орендованого приміщення

Застосування кодів економічної класифікації видатків (КЕКВ) залежить від економічної сутності платежу та умов укладених договорів.

Для відшкодування витрат з утримання приміщення орендар перераховує кошти на реєстраційні рахунки бюджетної установи. А установа отримані кошти в поточному році відносить на відновлення касових видатків і залежно від проведених операцій коригує фактичні видатки.

Якщо заробітну плату робітникам (сторожам, кочегарам, прибиральникам тощо) установа нараховує, приміром, за загальним фондом, то і кошти для відшкодування витрат на оплату праці таким робітникам слід зараховувати на рахунок загального фонду з розподілом їх за відповідними КЕКВ.

Тобто КЕКВ 2110 «Оплата праці» та КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці».

Якщо ж установа понесла витрати за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» для оплати послуг з охорони стороннім робітникам (у т. ч. позавідомчої охорони), а орендар в процесі своєї діяльності користуватиметься такими послугами, він має відшкодовувати витрати установі за КЕКВ 2240.

Розрахунок  витрат з утримання орендованого приміщення для відшкодування

Під час розрахунку витрат з утримання орендованого приміщення потрібно брати до уваги лише фактично спожиті витрати. Такий розрахунок слід проводити щомісяця та обов’язково підтвердити його відповідними документами (у  т. ч. бухгалтерськими).

Якщо у рахунку на відшкодування витрат з утримання наданого в  оренду приміщення чітко не визначено, яку саме послугу має оплатити орендар, а вказана лише загальна сума «за утримання приміщень», то орендар має звернутися до орендодавця з проханням розшифрувати цю суму за видами наданих послуг.

В обліку орендаря рахунки, надані на оплату комунальних та інших послуг, відображають в тому місяці, в якому вони надійшли. Аби зменшити кредиторську та дебіторську заборгованість бюджетна установа, на балансі якої перебуває надане в оренду приміщення, протягом року:

 • відстежує оплату орендарями комунальних послуг;
 • сплачує своєчасно свої рахунки.

Неможна допускати появу кредиторської заборгованості. Тому рахунки за комунальні послуги слід надавати орендарю вчасно протягом року, а також контролювати оплату таких рахунків. Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль