Дочекалися — добові по Україні збільшено!

13652
Тривалий час виплата добових в бюджетних установах була доволі болісним питанням. Бо кому ж на поточні витрати у відрядженні за нинішніх цін вистачить 30 грн? І ось врешті-решт бюджетники дочекалися змін. Уряд удосконалив порядок відшкодування витрат на відрядження в межах України. Розповімо, як саме.

Виплата добових в бюджетних установах — суворо регламентований процес. Керівники державних органів, усіх установ та організацій, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, не можуть відійти від встановлених нормативними актами правил та сум.

Суми витрат на відрядження, які діють нині, вже давно «відстали від життя» і не покривають поточних витрат на відрядження працівників. Тривалий час Уряд відмовчувався на всі звернення бюджетників збільшити добові по Україні. І нарешті, як кажуть, крига скресла!

Уряд прийняв постанову «Про внесення зміни в додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. № 98» від 05.04.2017 № 241 (далі — Постанова № 241), якою змінив розмір добових витрат та граничну суму на найм житлового приміщення.

Які нові розміри витрат на відрядження в межах України діятимуть тепер?

(!) Варто зауважити, що Постанова № 241 опублікувана в «Урядовому кур'єрі» від 19.04.1017. Отже, нові розміри добових витрат та витрат на найм житлового приміщення можна застосовувати вже із 19 квітня.

Виплата добових в бюджетних установах

Нагадаємо, що суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, установлює постанова КМУ від 02.02.2011 № 98 (далі — Постанова № 98). А точніше — додаток 1 до цієї постанови.

З огляду на внесені зміни до додатка 1 до Постанови № 98 добові по Україні встановлюються в розмірі 60 грн.

Тобто направленим у відрядження держслужбовцям, працівникам органів влади, місцевого самоврядування, бюджетних установ, військовослужбовцям можна буде виплачувати вдвічі більші добові (замість 30 грн — 60 грн).

Основні правила виплати добових по Україні

1. Добові є окремим видом витрат, що не потребують спеціального документального підтвердження.

2. Добові витрати відшкодовують в єдиній сумі незалежно від статусу населеного пункту.

3. Добові обов’язково видають відрядженому працівникові перед від'їздом у відрядження. 

4. Добові у розмірі, встановленому Постановою № 98, виплачують за кожний день (включаючи день вибуття та день прибуття) перебування працівника у відрядженні в межах України, враховуючи вихідні, святкові й неробочі дні та час перебування в дорозі (разом з вимушеними зупинками).

5. При відрядженні на один день або в таку місцевість, звідки працівник має змогу щоденно повертатися до місця постійного проживання, добові відшкодовуються як за повну добу.

6. Сума добових визначається за наказом про відрядження та відповідними первинними документами. Без такого наказу добові витрати не виплачують.

Гранична сума витрат на найм житлового приміщення за добу

Постановою  № 241 збільшено також граничну суму витрат на найм житлового приміщення за добу в межах України — до 600 грн (наразі 250 грн).

Тобто відрядженим держслужбовцям, працівникам органів влади, місцевого самоврядування, бюджетних установ, військовослужбовцям відшкодовуватимуть витрати на найм житлового приміщення, скажімо на проживання в готелі, за добу у сумі не більш як 600.

Насамкінець зауважимо, що реалізація Постанови № 241 здійснюватиметься в межах видатків, передбачених на утримання бюджетних установ.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль