Коли централізовані закупівлі стануть реальністю

185
Залишилося вже зовсім небагато часу, аби централізовані закупівлі стали звичними для замовників. І надій на такі закупівлі суспільство покладає багато. Адже це і економія завдяки стандартизації, і підвищення професіоналізму в закупівлях, і ефективність, і що найважливіше в наш час — зменшення корупції. Про перебіг справ у першовідкривачів централізованих закупівель журнал «Держзакупівлі» розпитав Максима Леонтьєва, виконувача обов’язків директора ДУ «Професійні закупівлі». А ви тепер маєте змогу про все докладно прочитати.

Те, що централізовані закупівлі в Україні все ж таки стануть реальністю, підтверджує перший тендер, оголошений першою ЦЗО, у якому братимуть участь (хоч і в примусовому поряду) перші сміливці-замовники. Так, ми не обмовилися. Адже поки що у цій царині відбуватиметься вперше.

І аби довести ефективність централізованих закупівель, команді першовідкривачів доведеться неабияк попрацювати.

Нагадаємо, що одним із способів організації закупівельної діяльності Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII визначає передання права на проведення процедур закупівель централізованим закупівельним організаціям.

Як проводитимуть закупівлі централізовані закупівельні організації, ми вже докладно розповідали тут.

На разі ж хочемо зупинитися докладно на перших кроках ДУ «Професійні закупівлі», що діє в рамках пілотного проекту зі створення централізованої закупівельної організації у підпорядкуванні Мінекономрозвитку.  І інформацію про це журнал «Держзакупівлі» отримав із перших вуст — від Максима Леонтьєва, виконувача обов’язків директора ДУ «Професійні закупівлі».

Держзакупівлі: На яких принципах формували першу процедуру закупівлі від професіоналів? Що в неї закладено?

Максим Леонтьєв: У процедуру закладено наше бачення майбутньої системи роботи ЦЗО, в основі якого — взаємна довіра бізнесу та замовників. Недовіра змушує замовників закладати в тендерну документацію потужні кваліфікаційні вимоги, вимагати банківські гарантії та захмарні відтермінування оплат. Тому в нашій процедурі ми значно спростили кваліфікаційні вимоги до учасників, прибрали банківські гарантії, зменшили відтермінування платежу, якісно виписали технічні характеристики та тендерну документацію. Очікуємо, що представники бізнесу поставляться до цієї процедури з довірою.

Ця процедура — результат величезної роботи команди ЦЗО. Усе, що можливо було зробити, ми зробили, і тепер залишається лише чекати результатів процедури.

ДЗ: Як створювали першу українську ЦЗО?

М. Л.: Команда проекту ЦЗО на чолі з Лілією Лахтіоновою, в яку входили представники Мінекономрозвитку, ДП «Прозорро», українські та закордонні експерти, провела величезну роботу з вивчення закордонного досвіду та формування логіки реалізації проекту в  Україні. Оцінювали багато різних шляхів. Вирішили обрати роботу з центральними органами виконавчої влади та створити державну установу «Професійні закупівлі». На той час були знайдені відповіді не на всі запитання, які стосувалися роботи ЦЗО в Україні. Допомогти в цьому мав пілотний проект.

Повну версію інтерв’ю читайте на шпальтах журналу «Держзакупівлі» № 04/2017

Ви довідаєтеся про те, якими цінностями керується команда і як організована робота проекту, а також про стратегію роботи ЦЗО, що забезпечуватимуть централізовані закупівлі в Україні, та ще багато цікавого.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль