text
Головбух: Бюджет

Коли централізовані закупівлі стануть реальністю

 • 13 квітня 2017
 • 185

Залишилося вже зовсім небагато часу, аби централізовані закупівлі стали звичними для замовників. І надій на такі закупівлі суспільство покладає багато. Адже це і економія завдяки стандартизації, і підвищення професіоналізму в закупівлях, і ефективність, і що найважливіше в наш час — зменшення корупції. Про перебіг справ у першовідкривачів централізованих закупівель журнал «Держзакупівлі» розпитав Максима Леонтьєва, виконувача обов’язків директора ДУ «Професійні закупівлі». А ви тепер маєте змогу про все докладно прочитати.

Те, що централізовані закупівлі в Україні все ж таки стануть реальністю, підтверджує перший тендер, оголошений першою ЦЗО, у якому братимуть участь (хоч і в примусовому поряду) перші сміливці-замовники. Так, ми не обмовилися. Адже поки що у цій царині відбуватиметься вперше.

І аби довести ефективність централізованих закупівель, команді першовідкривачів доведеться неабияк попрацювати.

Нагадаємо, що одним із способів організації закупівельної діяльності Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII визначає передання права на проведення процедур закупівель централізованим закупівельним організаціям.

Як проводитимуть закупівлі централізовані закупівельні організації, ми вже докладно розповідали тут.

На разі ж хочемо зупинитися докладно на перших кроках ДУ «Професійні закупівлі», що діє в рамках пілотного проекту зі створення централізованої закупівельної організації у підпорядкуванні Мінекономрозвитку.  І інформацію про це журнал «Держзакупівлі» отримав із перших вуст — від Максима Леонтьєва, виконувача обов’язків директора ДУ «Професійні закупівлі».

Держзакупівлі: На яких принципах формували першу процедуру закупівлі від професіоналів? Що в неї закладено?

Максим Леонтьєв: У процедуру закладено наше бачення майбутньої системи роботи ЦЗО, в основі якого — взаємна довіра бізнесу та замовників. Недовіра змушує замовників закладати в тендерну документацію потужні кваліфікаційні вимоги, вимагати банківські гарантії та захмарні відтермінування оплат. Тому в нашій процедурі ми значно спростили кваліфікаційні вимоги до учасників, прибрали банківські гарантії, зменшили відтермінування платежу, якісно виписали технічні характеристики та тендерну документацію. Очікуємо, що представники бізнесу поставляться до цієї процедури з довірою.

Ця процедура — результат величезної роботи команди ЦЗО. Усе, що можливо було зробити, ми зробили, і тепер залишається лише чекати результатів процедури.

ДЗ: Як створювали першу українську ЦЗО?

М. Л.: Команда проекту ЦЗО на чолі з Лілією Лахтіоновою, в яку входили представники Мінекономрозвитку, ДП «Прозорро», українські та закордонні експерти, провела величезну роботу з вивчення закордонного досвіду та формування логіки реалізації проекту в  Україні. Оцінювали багато різних шляхів. Вирішили обрати роботу з центральними органами виконавчої влади та створити державну установу «Професійні закупівлі». На той час були знайдені відповіді не на всі запитання, які стосувалися роботи ЦЗО в Україні. Допомогти в цьому мав пілотний проект.

Повну версію інтерв’ю читайте на шпальтах журналу «Держзакупівлі» № 04/2017

Ви довідаєтеся про те, якими цінностями керується команда і як організована робота проекту, а також про стратегію роботи ЦЗО, що забезпечуватимуть централізовані закупівлі в Україні, та ще багато цікавого.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль