text
Головбух: Бюджет

Коли через неполадки в роботі електронної системи доведеться скасувати торги

 • 13 квітня 2017
 • 410

Під час застосування електронної системи закупівель іноді можуть виникнути технічні проблеми. І хоч до таких неполадок замовник немає жодного відношення, їх наслідки можуть бути доволі неприємними. Навіть буває так, що через неполадки в роботі системи замовнику доводиться скасовувати торги.

Зак

Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII  (далі — Закон про публічні закупівлі)  вимагає від замовників застосування електронної системи закупівель задля відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору. І встановлює при цьому чіткі вартісні межі. Тож замовники зобов’язані проводити процедуру закупівель, якщо:

 • вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) — дорівнює або перевищує 200 тис. грн.;
 • вартість робіт — дорівнює або перевищує 1,5 млн грн. 

Утім, вдале проведення процедури закупівель не завжди залежить від замовника. Іноді під час застосування електронної системи закупівель можливі технічні проблеми, які негативно впливають на результат торгів.

Наведемо кілька прикладів.

Під час застосування електронної системи закупівель не розкрилися окремі документи

Ситуація. Під час проведення процедури закупівлі замовник не зміг розкрити і переглянути банківську гарантію, надану як  забезпечення тендерної пропозиції. Відповідно, замовник не зміг проаналізувати документ.

Наслідки. Це означає, що замовник не зміг виконати всі дії, які передбачає Закон про публічні закупівлі. Тобто не мав можливості прийняти об’єктивне рішення стосовно такого учасника.

Наслідком такої ситуації стало оскарження торгів учасником в Антимонопольному комітеті України. А рішенням останнього замовника зобов’язано скасувати таку процедуру закупівлі.

Під час застосування електронної системи закупівель документи учасника прийнято після розкриття пропозицій

Ситуація. Учасник завантажив до електронної системи закупівель документи вже після дати розкриття тендерної пропозиції. Він зміг це зробити в системі закупівель, адже технічно система налаштована так, аби переможець на вимогу статті 17 Закону про публічні закупівлі мав можливість подати документи після розкриття тендерної пропозиції.

Наслідки. У цій ситуації замовник не має права розглядати документи, завантажені учасником до електронної системи закупівель після розкриття тендерної пропозиції.

Тендерну пропозицію слід подавати як єдине ціле в установлений законом строк.

Усі інші документи вважаються доповненням тендерної пропозиції, її зміною. А нагадаємо: зміна тендерної пропозиції закупівельним законодавством не передбачена.

Як наслідок, Антимонопольний комітет України своїм рішенням приписав, що замовник не може враховувати ті документи, які учасник завантажив до електронної системи закупівель після розкриття тендерної пропозиції. 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль