Ціна предмета закупівлі: можна підвищувати на 10% чи на більше

1644
У наш час ціна тих чи тих товарів на ринку коливається, чи правильніше сказати зростає, досить часто. Як бути у цій ситуації замовнику та постачальнику товарів, для яких у договорі про закупівлю передбачена одна ціна предмета закупівлі, а ринок диктує геть іншу? Звичайно, вносити зміни до договору.

Так, закупівельне законодавство дозволяє вносити зміни до договору у разі зростання ціни за одиницю товару.

Ціна предмета закупівлі: умови для зміни за Законом

Як відомо, ціна належить до істотних умов договору. І попри те що змінювати істотні умови договору про закупівлю після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі заборонено, для зміни ціни предмета закупівлі законодавець передбачив виняток.

Керуючись частиною четвертою статті Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі), замовник має право на зміну ціни за одиницю товару.

Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків:

зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10% у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі;

(із ч. 4 ст. 36 Закону про публічні закупівлі)

Отже, головне — дотримати умов, визначених у цій частині, а саме:

  • зміна ціни має бути проведена не більше ніж на 10%;
  • зміну ціни проводять у разі коливання ціни такого товару на ринку;
  • така зміна не повинна призвести до збільшення суми, визначеної в договорі.

Як бачимо, зміна ціни предмета закупівлі — до 10% — можлива у разі, коли на ринку відбулося коливання ціни і це документально підтверджено.

До речі, зміна ціни предмета договору можлива як у разі підвищення ціни на ринку, так і у разі її зниження.

Зміни ціни предмета закупівлі: практичні поради

У ситуації коли ціна на ринку зросла і постачальник не може забезпечувати замовника товаром за ціною, визначеною у договорі про закупівлю, у зміні ціни передусім зацікавлений саме постачальник.

Тобто саме він має:

  • ініціювати зміну ціни;
  • підготувати додаткову угоду до договору про закупівлю;
  • зібрати всі документи, які підтверджують реальну ціну на цей товар на ринку на цей момент.

Зауважимо: закупівельне законодавство не встановлює для сторін договору обмеження у тому, скільки разів вони можуть уносити зміни до договору щодо зміни ціни за одиницю товару.

Тобто сторони договору можуть укласти за потреби кілька додаткових угод про зміну ціни товару в межах 10%.

У першій додатковій угоді розмір зміни ціни слід визначати на основі тієї ціни, яка обумовлена власне у договорі про закупівлю. А надалі у додаткових угодах зміну ціни товару сторони визначатимуть з урахуванням змін, унесених всіма попередніми укладеними додатковими угодами.

І що найважливіше — 

за таких обставин важливо мати документальне підтвердження коливання ціни на ринку стосовно кожної укладеної додаткової угоди.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль