Внесли зміни до договору, а тендерному комітету про них повідомили?

1092
Ціни на ті чи ті товари на ринку час від часу зростають. Тож замовнику, аби задовольнити свою потребу в цих товарах, доводиться переглядати укладені договори про закупівлю та вносити до них зміни. І при цьому він має не забути про вимогу з оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору в ProZorro.

Так, замовник у разі внесення змін до договору про закупівлю зобов’язаний оприлюднити повідомлення про внесення змін до договору. Коли та як це слід зробити, зараз розповімо в деталях.

Внесення змін до договору про закупівлю: основні законодавчі вимоги

Договір про закупівлю між замовником та переможцем процедури закупівлі укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України (ЦК) та Господарського кодексу України  з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі).

Своєю чергою, Закон про публічні закупівлі висуває суворі вимоги до договору про закупівлю. А саме:

по-перше, умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у т. ч. ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури;

по-друге, істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі;

по-третє, зміна істотних умов договору можлива лише в чітко обумовлених частиною четвертою статті 36 Закону про публічні закупівлі випадках.

З огляду на положення цивільного законодавства сторони договору можуть вносити зміни до такого договору тільки протягом дії цього договору.

Строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов'язки відповідно до договору (ч. 1 cт. 631 ЦК).

Отже, замовник і постачальник можуть в установленому законодавством порядку вносити зміни до договору про закупівлю лише тоді, коли строк договору не закінчився. До того ж слід пам’ятати про вимоги ЦК до форми зміни договору.

Зміна договору вчиняється у такій самій формі, що й договір, що змінюється, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту. Тож змінювати умови договору про закупівлю потрібно в письмовій формі, уклавши додаткового договір (угоду) до основного договору.

І звичайно, на вимогу законодавства, про внесення змін до договору про закупівлю замовник має повідомити через електронну систему закупівель.

Повідомлення про внесення змін до договору: строки і форма

Як і раніше, 2017 року замовники мають дотримати вимоги стосовно оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору, яку встановлює частина перша статті 10 Закону про публічні закупівлі.

«Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме… повідомлення про внесення змін до договору — протягом трьох днів з дня внесення змін».

(ч. 1 ст. 10 Закону про публічні закупівлі)

Форму повідомлення про внесення змін до договору Мінекономрозвитку затвердило наказом «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» від 22.03.2016 № 490.

__________________________________________________________________________

Форма повідомлення про внесення змін до договору

1. Найменування замовника*.

2. Код згідно з ЄДРПОУ замовника*.

3. Місцезнаходження замовника*.

4. Номер процедури закупівлі в електронній системі закупівель*.

5. Номер договору про закупівлю*.

6. Дата укладення договору*.

7. Найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові (для фізичної особи) учасника, з яким укладено договір про закупівлю*.

8. Код згідно з ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків учасника, з яким укладено договір про закупівлю*.

9. Місцезнаходження (для юридичної особи) або місце проживання (для фізичної особи) учасника, з яким укладено договір про закупівлю, номер телефону*.

10. Дата внесення змін до договору.

11. Випадки для внесення змін до істотних умов договору згідно з частиною четвертою статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі».

12. Опис змін, що внесені до істотних умов договору.

* Заповнюється електронною системою закупівель автоматично.

____________________________________________________________________________

Як бачимо, замовник самостійно вносить відомості про дату внесення змін, вказує випадок, за яким він вносить зміну з огляду на статтю 36 Закону про публічні закупівлі, та власне описує внесені зміни.

Хто оприлюднює повідомлення про внесення змін до договору

Закон про публічні закупівлі, а точніше його стаття 10, покладає відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється в електронній системі закупівель, на голову та секретаря тендерного комітету замовника або уповноважену особу (осіб).

І, як зазначалося, у них є лише три дні, аби виконати розпорядження законодавства  і оприлюднити інформацію про внесення змін до договору про закупівлю.

Тож замовник має організувати роботу своїх підрозділів (зокрема тих, які забезпечують виконання договорів) так, аби інформацію про внесення змін до договорів про закупівлю до тендерного комітету повідомляли вчасно.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль