Компенсація за невикористану відпустку при переведенні: як враховувати у відпускних

279
Працівник влаштувався до установи на роботу за переведенням. За попереднім місцем роботи компенсацію за невикористану відпустку він не отримував — суму компенсації за його бажанням перерахували на рахунок установи, до якої його переведено. Через два місяці працівник зібрався у відпустку. Чи ураховувати суму компенсації, що надійшла на рахунок установи, під час розрахунку середньої зарплати для оплати часу відпускних?

Зазвичай грошову компенсацію за невикористані дні відпустки працівники отримують при звільненні, скориставшись таким правом за Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). Тому ситуації, коли компенсацію за невикористану відпустку при переведенні перераховують на поточний рахунок установи, до якої беруть на роботу працівника, трапляються не часто.

Утім, у такому працівник отримує певні переваги на новому місці роботи.

Як іти у відпустку, коли компенсацію за невикористану відпустку при переведенні не отримували

Так, він може скористатися щорічними основною та додатковою відпустками, не чекаючи, як решта працівників, закінчення шести місяців безперервної роботи в установі. Адже після переведення право на відпустку виникає, за таких умов:

  • на попередньому місці роботи щорічна відпустка не була використана (повністю або частково);
  •  грошову компенсацію за невикористану відпустку працівник при звільненні не отримував;
  •  компенсація за бажанням працівника була перерахована на поточний рахунок установи, в яку він був прийнятий за переведенням.

Якщо всі три умови виконано, то до стажу роботи, що дає право на щорічні основну та додаткову відпустки, має зараховуватися час, за який працівник не використав ці відпустки на попередньому місці роботи (ст. 9 Закону про відпустки).

Як у цій ситуації нараховувати працівнику відпускні? Чи потрібно враховувати під час обчислення середньої зарплати для нарахування відпускних суму компенсації за невикористану відпустку, що надійшла на рахунок установи при переведенні працівника?

Чи враховувати у відпускних компенсацію за невикористану відпустку при переведенні

Суми відпускних бухгалтер установи нараховує, керуючись Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100).

Розрахунковий період для обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток або виплати компенсації за невикористані відпустки відповідно до Порядку № 100, який настане після переведення на нове місце роботи, визначатиметься за новим місцем роботи.

Середню заробітну плату для оплати часу відпусток або виплати компенсації за невикористані відпустки обчислюють з урахуванням пункту 2 Порядку № 100, на основі виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплати компенсації за невикористані відпустки.

Якщо працівник відпрацював менше 12 календарних місяців, то середню заробітну плату обчислюють на основі виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористані відпустки.

Якщо ж у працівника немає розрахункового періоду (з 1 числа місяця після оформлення до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористані відпустки), середню заробітну плату обчислюють на основі установленого працівнику в трудовому договорі посадового окладу.

При обчисленні середньої зарплати у всіх випадках її збереження, у т. ч. і для оплати часу відпусток, відповідно до підпункту «б» пункту 4 Порядку № 100 не враховують одноразові виплати, зокрема і компенсацію за невикористану відпустку. Це правило стосується і суми компенсації перерахованої з попереднього місця роботи.

На цьому наголошує Мінсоцполітики у листі від 25.11.2015 № 1531/13/84-15).

Зауважимо: якщо працівник за новим місцем роботи збирається використати дні щорічної відпустки, які він не використав за попереднім місцем роботи, для виплати йому відпускних використовують кошти, перераховані на рахунок установи як компенсація за невикористану відпустку при переведенні.

Розрахунок суми відпускних у разі переведення працівника з іншої установи виглядатиме так.

Уявімо, що працівника прийняли на роботу за переведенням з іншої установи 20.02.2017, а з 17.04.2017 за бажанням йому надали належні 14 днів щорічної відпустки з оплатою за рахунок суми компенсації за невикористану відпустку, що надійшла на рахунок установи з попереднього місця роботи.

У такій ситуації середню заробітну плату слід розрахувати діленням суми зарплати за березень, яку працівник отримав у новій установі, на календарні дні березня без святкових та неробочих днів. Одержаний результат потрібно помножити на кількість днів відпустки.

Для оплати днів відпустки використовують кошти компенсації за невикористану відпустку при переведенні, перераховані на рахунок установи.

Унаочнимо розрахунок відпускних у Таблиці.

Найменування показника

Одиниці виміру

Розрахунок

Результат розрахунку

Кількість днів для розрахунку

к. дн.

31 к. дн. – 1 к. дн.

30

Сума заробітку за розрахунковий період

грн

-

3200,00

Середньоденний заробіток

грн

3200,00 грн ¸ 30 к. дн.

106,67

Сума відпускних

грн

106, 67 грн. ´ 14 к. дн.

1493,38



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль