Як змінити договір на закупівлю за мінливої ціни на газ

645
Закупівельний договір уже укладено, а ціна предмета закупівлі змінилася? Вихід є: додаткова угода на збільшення ціни договору на 10%. Але внесення змін до істотних умов договору буде правомірним тільки за дотримання певних умов. Розглянемо їх на прикладі зміни ціни у договорі на закупівлю газу.

Так, через коливання цін на газовому ринку потреба зміни ціни у договорі на закупівлю газу виникає доволі часто. Тож проаналізуємо на умовах конкретної ситуації, що з цього приводу говорить Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2017 № 922-VIII.

Проведено переговорну процедуру на закупівлю природного газу. 01.02.2017 уклали договір за ціною 8,85 грн/м куб. газу. Того самого дня постачальник надав додаткову угоду, яка діє з 01.02.2017, на збільшення ціни до 9,73 грн/м куб. Через 10 днів — ще одну на збільшення ціни до 10,16 грн/м куб., яка також має діяти з 01.02.2017. Постачальник керувався Законом України «Про ринок природного газу».

Тут виникають запитання як у замовника, так і в постачальника. А саме:

·         чи правомірною буде така зміна ціни у договорі на закупівлю газу;

·         який саме пункт частини 4 статті 36 Закону про публічні закупівлі в такому випадку застосовувати;

·         якщо постачальник збільшує ціну, то хто має шукати обгрунтування та які саме, й чи наводити ці обгрунтування в додатковій угоді до договору про закупівлю?

У постачальника також виникає запитання, чи має право замовник збільшувати обсяги закупівлі природного газу. Адже всієї суми договору не достатньо для «покриття» договірного обсягу. І якщо відбулася саме переговорна процедура закупівлі природного газу, то чи можна не проводити нові торги на додаткову потребу природного газу, а внести відповідні зміни до вже чинного договору про закупівлю?

Як бачимо, питання внесення змін до договору про закупівлю повсякчас виникає не тільки в замовників, а й в учасників закупівель.

Відповіді на усі ці запитання надала висококваліфікований експерт у сфері закупівель Ярослава Дуброва у статті «Газ дорожчає: як змінити договір за мінливої ціни» журналу «Держзакупівлі» № 05/2017. Редакція журналу потурбувалася, аби передплатники мали змогу прочитати в е-журналі цю статтю раніше, ніж з'явиться номер. Читайте статтю тут.

Якщо ж ви ще не належите до числа передплатників журналу «Держзакупівлі», можете легко прочитати статтю, отримавши демодоступ тут.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль