Визначаємо тривалість щорічних відпусток прибиральника службових приміщень

584
Прибиральник службових приміщень, який в бюджетній установі прибирає санвузли, зібрався у щорічну відпустку. Допоможемо бухгалтеру правильно визначити тривалість щорічних відпусток такого працівника.

Умови, тривалість і порядок надання відпусток працівникам визначає Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).  

Які ж щорічні відпустки передбачені Законом про відпустки для прибиральника службових приміщень, який прибирає в установі санвузли, тобто працює в шкідливих умовах праці?

Щорічні відпустки прибиральника службових приміщень

Прибиральники службових приміщень мають право на такі види щорічних відпусток, як:

Увага!

Щорічна додаткова відпустка надається понад щорічну основну, визначену статтею 6 Закону про відпустки.

Як бачимо, тривалість щорічної основної відпустки Законом про відпустки чітко визначена, а ось про визначення тривалості додаткової відпустки за особливий характер праці прибиральнику службових приміщень слід розповісти окремо.

Щорічна додаткова відпустка прибиральника

Частиною другою статті 8 Закону про відпустки встановлено, що конкретну тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюють колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Згідно з пунктом 6 Порядку застосування Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 30.01.1998 № 16 (далі — Порядок) додаткова відпустка надається пропорційно фактично відпрацьованому часу.

У розрахунок часу, що дає право працівнику на додаткову відпустку, зараховують:

дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, установленого для працівників цих виробництв, робіт, професій і посад (п. 7 Порядку).

Отже, якщо прибиральник службових приміщень прибирає в установі санвузли не менше половини тривалості робочого дня протягом робочого року, йому можна надавати щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю 4 календарних дні.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль