Як учасники мають підтверджувати відсутність заборгованості з податків і зборів

1430
За Законом про публічні закупівлі замовник може ухвалити рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі, якщо учасник має заборгованість із сплати податків і зборів. Для цього у тендерній документації замовник повинен визначити, у який спосіб учасник підтверджує відсутність заборгованості з податків. А з переходом документообігу в електронний формат з’явився і новий зручний спосіб такого підтвердження.

Замовники для закупівлі товарів, робіт і послуг для потреб держави та територіальної громади витрачають бюджетні кошти. Відповідно, вони мають переконатися в платоспроможності, надійності та порядності постачальника. Тож вимога, аби учасник  підтверджував відсутність заборгованості з податків і зборів, є цілком природною.

Як на це дивиться законодавець? Звернімося, як завжди, до Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі).

Чи вимагати підтверджувати відсутність заборгованості з податків

Частина друга статті 17 Закону про публічні закупівлі надає право замовнику ухвалити рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та відхилити тендерну пропозицію учасника у разі, якщо учасник має заборгованість зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Як відомо, вимоги до учасників замовник прописує в тендерній документації. Зокрема, у тендерній документації замовник зазначає, що інформація про відсутність підстав, визначених у частинах першій і другій статті 17 Закону про публічні закупівлі, надається в довільній формі.

Водночас переможець процедури закупівлі має документально підтвердити відсутність підстав, передбачених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої та частиною другою статті 17 Закону про публічні закупівлі. І спосіб документального підтвердження згідно із законодавством відсутності цих підстав замовник визначає у тендерній документації.

Наявність/відсутність у платника податків податкового боргу підтверджує територіальний орган ДФС за основним місцем обліку платника податків. Якщо заборгованості із сплати податків і зборів немає, платнику видають довідку про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів.

У який спосіб підтверджувати відсутність заборгованості з податків

Довідка про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів видається у паперовому або електронному вигляді (п. 7 Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів, затвердженого наказом Міндоходів від 10.10.2013 № 567).

Задля того, аби платникам було зручно отримувати таку довідку, доопрацьований електронний сервіс «Електронний кабінет платника». Наразі платники мають можливість, використавши електронний цифровий підпис (ЕЦП) будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів, надіслати заяву та отримати в електронному вигляді довідку з підписом посадових осіб органу ДФС.

Тож замовники у загальнодоступній (відкритій) частині Електронного кабінету платника, вхід до якої відбувається без ідентифікації користувача, після застосування фільтрів для пошуку «Індивідуальний податковий номер», «Номер довідки», «Дата довідки» мають можливість:

 • переглянути видану платникам довідку про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів;
 • завантажити таку довідку у вигляді EML-файла з ЕЦП посадових осіб відповідного контролюючого органу.

З огляду на цей електронний сервіс, замовники можуть визначати в тендерній документації спосіб документального підтвердження відсутності заборгованості зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) — в електронному вигляді.

Таку пораду дає Мінекономрозвитку за результатами наради з представниками ДФС у листі  від 04.05.2017 № 3304-06/14682-06.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль