text
Головбух: Бюджет

Як учасники мають підтверджувати відсутність заборгованості з податків і зборів

 • 12 травня 2017
 • 1564

За Законом про публічні закупівлі замовник може ухвалити рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі, якщо учасник має заборгованість із сплати податків і зборів. Для цього у тендерній документації замовник повинен визначити, у який спосіб учасник підтверджує відсутність заборгованості з податків. А з переходом документообігу в електронний формат з’явився і новий зручний спосіб такого підтвердження.

Замовники для закупівлі товарів, робіт і послуг для потреб держави та територіальної громади витрачають бюджетні кошти. Відповідно, вони мають переконатися в платоспроможності, надійності та порядності постачальника. Тож вимога, аби учасник  підтверджував відсутність заборгованості з податків і зборів, є цілком природною.

Як на це дивиться законодавець? Звернімося, як завжди, до Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі).

Чи вимагати підтверджувати відсутність заборгованості з податків

Частина друга статті 17 Закону про публічні закупівлі надає право замовнику ухвалити рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та відхилити тендерну пропозицію учасника у разі, якщо учасник має заборгованість зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Як відомо, вимоги до учасників замовник прописує в тендерній документації. Зокрема, у тендерній документації замовник зазначає, що інформація про відсутність підстав, визначених у частинах першій і другій статті 17 Закону про публічні закупівлі, надається в довільній формі.

Водночас переможець процедури закупівлі має документально підтвердити відсутність підстав, передбачених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої та частиною другою статті 17 Закону про публічні закупівлі. І спосіб документального підтвердження згідно із законодавством відсутності цих підстав замовник визначає у тендерній документації.

Наявність/відсутність у платника податків податкового боргу підтверджує територіальний орган ДФС за основним місцем обліку платника податків. Якщо заборгованості із сплати податків і зборів немає, платнику видають довідку про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів.

У який спосіб підтверджувати відсутність заборгованості з податків

Довідка про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів видається у паперовому або електронному вигляді (п. 7 Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів, затвердженого наказом Міндоходів від 10.10.2013 № 567).

Задля того, аби платникам було зручно отримувати таку довідку, доопрацьований електронний сервіс «Електронний кабінет платника». Наразі платники мають можливість, використавши електронний цифровий підпис (ЕЦП) будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів, надіслати заяву та отримати в електронному вигляді довідку з підписом посадових осіб органу ДФС.

Тож замовники у загальнодоступній (відкритій) частині Електронного кабінету платника, вхід до якої відбувається без ідентифікації користувача, після застосування фільтрів для пошуку «Індивідуальний податковий номер», «Номер довідки», «Дата довідки» мають можливість:

 • переглянути видану платникам довідку про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів;
 • завантажити таку довідку у вигляді EML-файла з ЕЦП посадових осіб відповідного контролюючого органу.

З огляду на цей електронний сервіс, замовники можуть визначати в тендерній документації спосіб документального підтвердження відсутності заборгованості зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) — в електронному вигляді.

Таку пораду дає Мінекономрозвитку за результатами наради з представниками ДФС у листі  від 04.05.2017 № 3304-06/14682-06.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль