Як правильно відобразити лікарняні у Звіті з ЄСВ

556
На лікарняні, нараховані працівникам у разі хвороби, бухгалтер має правильно нарахувати ЄСВ. І такі нарахування слід відобразити у Звіті з ЄСВ. Розповімо, як це зробити.

Бухгалтер установи має відобразити нарахування лікарняних у Звіті з ЄСВ за місяць, у якому проведено таке нарахування.

Нараховують лікарняні для працівника за основним місцем роботи так:

Умови нарахування

Нарахування ЄСВ

Відпрацьована частина місяця, а іншу частину працівник перебував на лікарняному. Загальна сума нарахованого доходу (заробітна плати за відпрацьований час + лікарняні) не перевищує 3200 грн.

Аби розрахувати ЄСВ, слід помножити розмір мінімальної зарплати (3200 грн) на ставки єдиного внеску. Тобто виникає потреба провести донарахування до розміру мінімальної зарплати

Початок та закінчення лікарняного припадають на різні місяці

У місяці початку лікарняного ЄСВ нараховують за фактично відпрацьований час, оскільки загальна сума доходу ще невідома (сума лікарняних визначать після надання листка непрацездатності).

Після надання листка непрацездатності — якщо після розподілу лікарняного (суми допомоги з тимчасової непрацездатності зараховують до того місяця, за який вони нараховані) загальний дохід за місяць дорівнює менше 3200 грн, донарахування сум ЄСВ проводять одночасно з нарахуванням сум допомоги з тимчасової втрати працездатності

Нагадаємо: ЄСВ обчислюють на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких нараховують (обчислюють) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які нараховується ЄСВ на вимогу Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.

Далі розповімо, як відобразити нарахування лікарняних у Звіті з ЄСВ 2017 року.

Лікарняні у таблиці 6 Звіту з ЄСВ

У таблиці 6 Звіту з ЄСВ установа-страхувальник формує у розрізі кожного працівника відомості про суми нарахованої йому заробітної плати (доходу) у звітному місяці.

У реквізиті 10 «Тип нарахувань» таблиці 6 Звіту з ЄСВ зазначають код типу нарахувань «13» (суму різниці між розміром мінімальної заробітної плати (доходу) та фактично нарахованою заробітною платою (доходом) за звітний місяць).

Зауважимо:

код типу нарахування «13» застосовується для сум різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою (доходом), які проведені в поточному звітному місяці, у тому числі — за попередні, якщо сума заробітної плати менша ніж розмір мінімальної заробітної плати, установленої законом за місяць, за який нараховується заробітна плата.

Суму різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою (доходом) у випадку перехідних лікарняних зазначають в реквізиті «19» окремим рядком, код категорії застрахованої особи — «29», код типу нарахувань — «13».

Перехідні лікарняні у Звіті з ЄСВ

У випадку перехідних лікарняних тип нарахувань «2» не застосовується. Адже нарахування за фактично відпрацьований час, коли загальна сума доходу ще не є відомою (сума лікарняних буде визначена після надання листка непрацездатності), не можна розцінювати як несвоєчасне нарахування додаткової бази ЄСВ.

На такому порядку відображення лікарняних у Звіті з ЄСВ у 2017 році наполягають фахівці ДФС у своєму листі від 02.02.2017 № 1925/6/99-99-13-02-01-15.

Ми застосували такі умовні скорочення:

Звіт з ЄСВ — Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (за формою, наведеною у додатку 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435далі — Звіт з ЄСВ). Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль