Реєстратори розрахункових операцій: вимоги та порядок реєстрації

78
Установам, які надають платні послуги, тобто мають першу групу власних надходжень, із 01.07.2015 доведеться потурбуватися про запровадження РРО. Довідаємося, яким вимогам мають відповідати РРО та як зареєструвати РРО.

Вимоги до реєстрації реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та їх застосування установлює Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затверджений наказом Міндоходів від 28.08.2013 № 417 (далі — Порядок реєстрації РРО).

Вимоги до РРО

Із 01.01.2015 РРО має відповідати таким вимогам:

 • створювати контрольну стрічку в електронній формі;
 • передавати дротовими або бездротовими каналами зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО, відповідно до Порядку передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв’язку до органів державної податкової служби, затвердженого наказом Мінфіну від 08.10.2012 № 1057.

Прийнявши рішення про застосування РРО та обравши РРО, що відповідає означеним вимогам, установа має його обов’язково зареєструвати в органі ДФС.

Порядок реєстрації РРО

Після купівлі РРО установа укладає договір про технічне обслуговування і ремонт РРО (далі — договір) з центром сервісного обслуговування.

Потім, керуючись Порядком реєстрації РРО, установа подає до органу ДФС:

 • заяву про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО (додаток 1 до Порядку реєстрації РРО);
 • копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО;
 • копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО;
 • копію договору.

Якщо орган ДФС не має підстав для відмови в реєстрації РРО, він не пізніше двох робочих днів з дня надходження цих документів:

 • формує та резервує фіскальний номер РРО (10-розрядний числовий порядковий номер реєстраційного запису в автоматизованій інформаційній системі реєстрації РРО ДФС);
 • видає установі довідку про резервування фіскального номера РРО за формою № 2-РРО (додаток 2 до Порядку реєстрації РРО).

Варто пам’ятати, що довідка про резервування фіскального номера РРО дійсна протягом п’яти робочих днів з дати її видачі/надсилання на електронну поштову скриньку установи (п. 10 Порядку реєстрації РРО).

Коли РРО отримав від органу ДФС свій фіскальний номер, центр сервісного обслуговування протягом трьох діб:

 • заносить фіскальний номер до фіскальної пам’яті РРО;
 • виконує персоналізацію РРО;
 • проводить опломбування РРО;
 • переводить РРО у фіскальний режим роботи.

Також відповідно до пункту 7 розділу ІІ Порядку опломбування реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міндоходів від 28.08.2013 № 417 (далі — Порядок опломбування), центр сервісного обслуговування видає установі:

 • довідку про опломбування РРО за формою № 1-ЦСО (додаток 1 до Порядку опломбування);
 • два примірники акта введення в експлуатацію РРО за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого постановою КМУ від 12.05.2004 № 601.

Щоб закінчити процедуру реєстрації РРО, установа подає до органу ДФС копію довідки про опломбування РРО та акт введення в експлуатацію РРО.

Ще раз наголосимо, що зробити це вона має до закінчення строку дії довідки про резервування фіскального номера РРО (5 робочих днів з дня її видачі).

До того ж вона має подавати до органу ДФС за місцем реєстрації РРО копію кожної довідки про опломбування РРО, що видана центром сервісного обслуговування (абз. 4 п. 7 Порядку опломбування).

Якщо установа не подасть органу ДФС копії довідки про опломбування РРО та акта введення в експлуатацію РРО або ж несвоєчасно їх подасть — довідка про резервування фіскального номера згідно з абзацом 1 пункту 14 Порядку реєстрації РРО вважатиметься недійсною, а отже, процес реєстрації РРО потрібно розпочинати спочатку.

Своєю чергою, орган ДФС, який вчасно отримав належно оформлені документи, не пізніше наступного робочого дня проведе реєстрацію РРО та надасть установі реєстраційне посвідчення РРО за формою № 3-РРО (додаток 3 до Порядку реєстрації РРО).

Насамкінець зазначимо, що резервний РРО установа реєструє в такому самому порядку, як і основний РРО.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль