Застосування переговорної процедури закупівлі: чи вимагати документи у постійного постачальника

201
Замовник працює з єдиним постачальником — бюджетною організацією вже третій рік поспіль. Закуповують теплопостачання на альтернативних видах пального через переговорну процедуру. Таких процедур буває по три на рiк. Чи вимагати щоразу від цього постачальника документи, що підтверджують аналогічний досвід, технічну можливість, довідки про несудимість та відсутність заборгованості за податками?

Застосування переговорної Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ (далі — Закон про публічні закупівлі) визначає переговорну процедуру як виняткову. Відповідно до неї замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками.

Під час переговорів замовник вимагає від учасника підтверджену документально інформацію про відповідність його кваліфікаційним вимогам згідно зі статтею 16 Закону про публічні закупівлі (абз. 2 ч. 1 ст. 35 цього Закону).

Кваліфікаційних критеріїв може бути встановлено один або кілька, як-от (ч. 2 ст. 16 Закону про публічні закупівлі):

 • наявність обладнання та матеріально-технічної бази;
 • наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
 • наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.

Водночас частиною 3 статті 16 Закону про публічні закупівлі передбачено, що визначені замовником згідно з цією статтею кваліфікаційні критерії та перелік документів, які підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критеріям, зазначають у тендерній документації та вимагають під час проведення переговорів з учасником (за переговорної процедури).

Тобто за переговорної процедури закупівлі замовник має право вибору: встановити один, два або три кваліфікаційних критеріїв.

Законодавець передбачив і винятки, коли замовник не встановлює кваліфікаційних критеріїв. А саме для закупівлі:

 • нафти, нафтопродуктів сирих,
 • електричної енергії, послуг з її передачі та розподілу,
 • централізованого постачання теплової енергії,
 • централізованого постачання гарячої води,
 • послуг з централізованого опалення,
 • послуг поштового зв’язку, поштових марок і маркованих конвертів,
 • телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів,
 • послуг з централізованого водопостачання та/або водовідведення,
 • послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування.

Як бачимо, тут немає такого предмета закупівлі, як теплопостачання на альтернативних видах пального.

Отже, замовник має щоразу встановлювати кваліфікаційні критерії при проведенні переговорної процедури за цим предметом закупівлі.

Не варто забувати й про вимоги статті 17 Закону про публічні закупівлі. Відповідно до частини 1 цієї статті замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника у випадках, передбачених у цій нормі. Для нашої ситуації ключовими є слова «тендерну пропозицію». Що ж таке у розумінні Закону «тендерна пропозиція»?

Тендерна пропозиція — пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації (п. 30 ч. 1 ст. 1 Закону про публічні закупівлі).

Отже, вимоги за статтею 17 Закону про публічні закупівлі під час переговорної процедури замовник не встановлює.

Однак є й виняток, коли ці вимоги все-таки потрібно встановити. А саме, якщо замовник застосовує переговорну процедуру на підставі пункту 4 частини 2 статті 35 Закону про публічні закупівлі. Нагадаємо, це випадок, коли замовник двічі відмінив тендер через відсутність достатньої кількості учасників. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог тендерної документації. Оскільки у відкритих торгах замовник встановлює до учасників вимоги за статтею 17 Закону про публічні закупівлі, то й потім за переговорної процедури закупівлі саме на підставі пункту 4 частини 2 статті 35 цього Закону такі вимоги до учасника теж слід прописати.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль