Основні правила нарахування відпускних сумісникам

732
Сумісник бюджетної установи йде у щорічну відпустку. Тож бухгалтер має оплатити йому дні перебування у відпустці. Розглянемо основні правила нарахування відпускних суміснику.

Працівники бюджетних установ, як і інші, мають право працювати за сумісництвом. Тобто крім своєї основної, виконувати іншу роботу на умовах трудового договору. 

За трудовим договором працівник може працювати як в іншій установі чи організації, так і у своїй — у вільний від основної роботи час. 

Робота  за сумісництвом працівника може тривати не більше чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. А загалом — не більше половини місячної норми робочого часу.

Оплачують працю сумісників за фактично виконану роботу. Виходячи з цього правила, сумісникам оплачують і дні перебування у відпустці. Тож розповімо, як нарахувати відпускні суміснику.Детально про види відпусток сумісників та умови їх надання читайте тут:

Загальні правила нарахування відпускних сумісникам

Під час нарахування відпускних суміснику або компенсації за невикористані дні відпустки суміснику слід керуватися загальними правилами. Тобто тими правилами розрахунку оплати за дні відпустки, які визначає пункт 7 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100.

Так, дні відпустки суміснику оплачують на основі розміру його середньої зарплати за місцем робота за сумісництвом і кількості днів відпустки.

Утім, інколи у бухгалтерів виникають запитання під час нарахування відпускних внутрішньому суміснику. Зазвичай їх причиною є неправильне тлумачення понять «внутрішнє сумісництво» та «суміщення посад». Аби прояснити ситуацію, звернімося до Кодексу законів про працю України.

Суміщення посад

Якщо працівники виконують в тій самій установі, організації поряд з своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов'язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, це вважається суміщенням професій (посад).

За таку роботу проводять доплату за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника. Конкретні розміри такої доплати встановлюють колективним договором.

Внутрішнє сумісництво

Внутрішнім сумісництвом вважається робота за основним місцем роботи й за сумісництвом в одній і тій самій установі.

Працівник в тій самій установі виконує іншу роботу (за іншою посадою, професією) поза межами основного робочого часу. І для виконання такої роботи з ним укладають інший трудовий договір.

У такому випадку працівнику як суміснику присвоюють інший табельний номер, відкривають іще одну особову картку (за типовою формою № П-2), окремо нараховують зарплату, лікарняні, відпускні.

Розрахунок відпускних за сумісництвом

Коли працівник іде у відпустку одночасно за основним місцем роботи  і за місцем роботи за сумісництвом, розрахунок відпускних такому внутрішньому суміснику проводять окремо — за основним місцем роботи і за місцем роботи за сумісництвом.

Під час розрахунку відпускних працівнику за внутрішнім сумісництвом відлік робочого року починають з дня укладення трудового договору на роботі за сумісництвом. Розрахунковий період для обчислення середньої заробітної плати за сумісництвом визначають з урахуванням того, скільки працівник відпрацював на роботі за сумісництвом до місяця надання відпустки.

Тобто для працівника, який працює в установі за внутрішнім сумісництвом, середня зарплата для оплати днів відпустки за основним місцем роботи і за сумісництвом буде різною.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль