Що змінилося у правилах реєстрації податкових накладних

956
Нещодавно Уряд своєю постановою вніс зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних. Відтак, правила реєстрації податкової накладної та розрахунку коригування до податкових накладних змінилися. Про які зміни варто знати передусім — розповімо далі.

Так, реєстрація податкових накладних 2017 року зазнала змін.

З часу запровадження електронного адміністрування ПДВ усі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних мають бути зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Вказівки з ведення Єдиного реєстру податкових накладних містить порядок, затверджений постановою від 29.12.2010 № 1246 (далі — Порядок № 1246). Нещодавно урядовці постановою від 26.04.2017 № 341 додали нових правил до Порядку № 1246, виклавши його у новій редакції. І звичайно, про них мають обов’язково знати платники.

Розповімо нині про найважливіші — перевірку податкової накладної і зупинення реєстрації податкових накладних.

Перевірки податкової накладної перед реєстрацією

Після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС там їх автоматизовано розшифровують і перевіряють на відповідність встановленим вимогам.

Якщо під час перевірки знаходять певну невідповідність, у реєстрації такої податкової накладної та/або розрахунку коригування відмовляють (крім випадків зупинення їх реєстрації).

За результатами перевірки формують відповідну квитанцію. Саме вона підтверджуватиме:

  • прийняття;
  • неприйняття;
  • зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Квитанцію формують в електронному вигляді й надсилають платникові ПДВ протягом операційного дня. Якщо податкова накладна та/або розрахунок коригування не прийняті, у ній обов’язково зазначають причину відмови.

Якщо протягом операційного дня квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної, не надіслали, таку податкову накладну вважають зареєстрованою в ЄРПН (п. 201.10 Податкового кодексу України).

Операційний день —

це частина дня, протягом якої приймають від платників податку податкові накладні та/або розрахунки коригування і реєструють або зупиняють реєстрацію.

Він триває з 0 до 23 години.

Зупинення реєстрації податкових накладних

Правила зупинення реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН, їх подальшої реєстрації або відмови у реєстрації визначені у статті 201.16 ПК та пунктах 17-19 Порядку № 1246.

Якщо податкова накладна та/або розрахунок коригування відповідають критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення реєстрації, формують квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Її надсилають одночасно постачальникові й отримувачу (покупцю) — платнику ПДВ.

Квитанція про зупинення реєстрації, зокрема, містить пропозицію платникові надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття органом контролю рішення про реєстрацію такої податкової накладної чи розрахунку коригування в ЄРПН.

У процесі подання/розгляду пояснень законодавство визначає таких дійових осіб і строки для їх дій.

Хто

Що має робити

У які строки

Платник ПДВ

подати до органу контролю за основним місцем обліку письмові пояснення та/або копії документів

до 365 календарних днів із дати виникнення податкового зобов’язання

Орган контролю

подати документи до спеціальної комісії ДФС

не пізніше наступного робочого дня із дня їх отримання

Спецкомісія ДФС

розглянути ці документи і прийняти рішення про:

  • реєстрацію податкової накладної в ЄРПН

або

  • відмову у реєстрації податкової накладної.

Ухвалене рішення надсилають платникові

протягом п’яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень і документів

Далі події розвиваються так.

Якщо прийнято позитивне рішення — податкову накладну реєструють у ЄРПН у день прийняття рішення.

Якщо у реєстрації податкової накладної відмовлено — таке рішення можна оскаржити в адміністративному або судовому порядку. У такому разі податкову накладну реєструють датою набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію відповідної податкової накладної в ЄРПН, але після перевірки податкової накладної.

Коли ДФС отримує рішення суду про скасування реєстрації податкової накладної, її реєстрацію скасовують.

Зауважимо:

на час зупинення реєстрації податкової накладної у ЄРПН до прийняття рішення про її відновлення штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію не застосовують.

Податкові накладні, реєстрацію яких зупинено, — у ЄРНП

Увага!

Наразі до ЄРПН вносять лише ті відомості, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування. Із 01.07.2017, коли буде запущений механізм зупинення реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН, роботи додасться.

Із цього часу до ЄРПН вноситимуть також відомості про податкові накладні та/або розрахунки коригування, реєстрацію яких зупинено і щодо яких спеціальна комісія ДФС ухвалила рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль