Коли можливий поділ відпустки на частини

920
Працівникам бюджетної установи іноді потрібна відпустка всього лише на кілька днів. Чи-то взагалі вони хочуть взяти відпустку не одразу повної тривалості, а частинами, кілька разів на рік. Як у такому разі бути установі? Пам’ятати, що відпустки ділити можна, але не всі. Розповімо чому.

Право на відпустку працівникам гарантують  Конституція України, Кодекс законів про працю України (КЗпП), Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 №  504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Право на відпустки забезпечується, зокрема, гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості. Приміром, щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, що відлічується з дня укладення трудового договору.

Як бачимо, термін не маленький. Тож буває, що і установі зручніше, аби працівник не був відірваний від своїх посадових обов’язків протягом такого тривалого часу, і працівникові не завжди потрібні одразу всі дні відпустки. Саме для такого випадку Закон про відпустки і передбачає можливість надання відпустки частинами.

Надання щорічної відпустки частинами

У частині першій статті 12 Закону про відпустки говориться:

«щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів».

Цією нормою законодавство про працю звучить в унісон із Конвенцією Міжнародної організації праці №  132 «Про оплачувані відпустки», ратифікованою Україною Законом від 29.05.2001 №  2481-III. Вона передбачає, що розбивка щорічної оплачуваної відпустки на частини може бути дозволена компетентним органом або іншим відповідним органом у кожній країні.

Якщо інше не передбачено в угоді, яка стосується роботодавця і зацікавленої особи, що працює за наймом, і за умови, що тривалість роботи такої особи дає їй право на це, одна із таких частин відпустки складається принаймні з двох безперервних робочих тижнів.

Отже, для поділу відпусток законодавство висуває важливу умову — однією з частин щорічної відпустки, яку може бути надано працівнику на його прохання, є основна безперервна частина відпустки тривалістю не менше 14 календарних днів є. А ось про те, аби цю частину працівник взяв першою, — в законодавстві ні слова. Тобто ця частина відпустки не обов’язково повинна бути першою, другою чи іншою її частиною.

Поділ щорічних відпусток

Як зазначалося, стаття 12 Закону про відпустки передбачає поділ щорічної відпустки.

Усі види щорічних відпусток законотворці перелічили у статті 4 Закону про відпустки. До них належать:

  • основна відпустка;
  • додаткова відпустка за роботу із шкідливими та важкими умовами праці;
  • додаткова відпустка за особливий характер праці;
  • інші додаткові відпустки, передбачені законодавством.

Тобто норма щодо надання відпустки частинами поширюється як на щорічну основну відпустку, так і на щорічні додаткові відпустки.

Приклад поділу щорічної додаткової відпустки на частини

Працівнику за роботу в умовах ненормованого робочого часу надають щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю 7 календарних днів. Чи може працівник взяти цю відпустку частинами?

Ненормований робочий день — це особливий режим робочого часу, який встановлюють для певної категорії працівників у разі неможливості нормування часу трудового процесу навантаженням (п. 1 Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Мінсоцполітики від 10.10.1997 № 7; далі — Рекомендації № 7).

Надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, зокрема працівникам з ненормованим робочим днем, передбачено статтею 8 Закону про відпустки.

Отже, як компенсація за виконаний обсяг робіт, ступінь напруженості, складність і самостійність у роботі, необхідність періодичного виконання службових завдань понад встановлену тривалість робочого часу надається додаткова відпустка до 7 календарних днів (п. 3 Рекомендацій №7). Конкретну тривалість такої відпустки встановлюють колективним договором за кожним видом робіт, професій та посад чи трудовим договором.

Оскільки додаткову відпустку за особливий характер праці віднесено до щорічних відпусток, відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості. Утім, важливо, аби основна безперервна частина щорічної відпустки становила не менше 14 календарних днів

Нагадаємо, що щорічні додаткові відпустки за бажанням працівника можна надавати одночасно зі щорічною основною відпусткою або окремо від неї (ч. 2 ст. 10 Закону про відпустки).

Отже, щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці працівнику можна поділити за умови, що у цьому робочому році йому було надано щорічну відпустку тривалістю 14 календарних днів.

Соціальна відпустка частинами? Ні, не можна

Інакшою буде ситуація із  соціальною додатковою відпусткою працівникам, які мають дітей, передбаченою статтею 19 Закону України «Про відпустки».

На відміну від щорічної відпустки, про поділ на частини соціальної відпустки у законодавстві не згадується.

Соціальну додаткову відпустку надають тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. Якщо працівник має право на таку відпустку за кількома підставами, загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Надання відпустки частинами можливе лише у разі, якщо працівниця має право на соціальну відпустку за двома підставами. Тоді вона може використати таку відпустку спочатку за однією підставою тривалістю 10 календарних днів, а через деякий час — за іншою підставою тривалістю 7 календарних днів.

Варто згадати також і про соціальну відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Таку відпустку надають за заявою жінки повністю або частково в межах установленого періоду та оформляють наказом (розпорядженням) роботодавця (ч. 1 ст. 181 КЗпП).

Тобто відпустка для догляду за дитиною надається жінці повністю або частково протягом строку до досягнення дитиною віку трьох років. При цьому жінка може на свій розсуд у будь-який час припинити таку відпустку, а потім знову взяти її або, перебуваючи у такій відпустці, приступити до роботи на умовах неповного робочого часу.

Щорічна відпустка частинами — право, а не обов’язок

Зауважимо, що частиною першою статті 12 Закону про відпустки передбачена можливість поділу щорічної відпустки на частини, а не обов’язок установи поділити її на частини, як того бажає працівник. Адже  остаточне рішення про надання працівнику відпустки приймає керівник установи. Він, щоб не допустити втрати робочого часу та з огляду на виробничі обставини, може й не погодитися поділити відпустку так, як того бажає працівник. Добре, коли він запропонує свої умови поділу щорічної відпустки, бо буває, що він взагалі не погоджується з поділом відпусток.

І таку позицію керівника цілком виправдовує Мінсоцполітики у листі від 13.05.2010 № 140/13/116-10.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль