Додаткова соціальна відпустка на двох дітей прийомній матері

21
Працівниця установи сама виховує двох прийомних дітей. Чи має вона право на додаткову соціальну відпустку, передбачену статтею 19 Закону України «Про відпустки», тривалістю 17 календарних днів за кількома підставами — як прийомна матір та як одинока матір?

Види відпусток та умови їх надання працівникам визначає Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). До його норм і звернімося.

Додаткова соціальна відпустка працівникам, які мають дітей

Умови надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, визначає стаття 19 Закону про відпустки.

Вона передбачає право на додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів, що надається щорічно, зокрема, для:

  • жінки, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда;
  • жінки, яка усиновила дитину;
  • одинокої матері;
  • особи, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи;
  • одного з прийомних батьків.

За наявності кількох із перелічених підстав загальна тривалість цієї відпустки не може перевищувати 17 календарних днів.

Тож, здавалося б, працівниця установи відповідно до наведеного переліку має право на додаткову відпустку працівникам, які мають дітей, і як одинока мати, і як прийомна мати. Утім, ця думка є хибною. Аргументуємо чому.

Хто може бути прийомною матір’ю

Прийомні батьки — це подружжя або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, які взяли на виховання та спільне проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (абз. 2 п. 2 Положення про прийомну сім’ю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2002 № 565; далі — Положення).

Особи, які виявили бажання взяти на виховання та спільне проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, мають відповідати критеріям, установленим пунктами 14-171 Положення для прийомних батьків. Якщо вони задовольняють зазначені вимоги, відповідний орган опіки та піклування приймає рішення про утворення прийомної сім’ї та укладає з прийомними батьками договір про влаштування дітей до прийомної сім’ї на виховання та спільне проживання.

Фінансування прийомних сімей здійснюється за рахунок державного бюджету (п. 18 Положення) шляхом виплати одному з прийомних батьків грошового забезпечення.

Прийомні батьки є законними представниками прийомних дітей і діють без спеціальних на те повноважень як опікуни або піклувальники (п. 17 Положення, ст. 2562 Сімейного кодексу України).

Тобто прийомна сім’я — це тимчасова форма сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, які залишилися без батьківського піклування, на підставі відповідного договору, що супроводжується співпрацею з соціальними службами та фінансується за рахунок держави.

Додаткова соціальна відпустка прийомній матері

Як бачимо, прийомна мати, яка взяла на виховання прийомних дітей і не перебуває у шлюбі, не є одинокою матір’ю, а отже, не користується пільгами та гарантіями, передбаченими законодавством для одиноких матерів.

Своєю чергою, дитина, яку виховує прийомна мати, не втрачає статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. За нею залишаються всі пільги, передбачені законодавством для таких дітей, а також їй виплачується державна допомога.

Тож можемо зробити висновок, що додаткову відпустку працівникам, які мають дітей, прийомній матері можуть надавати за однією підставою тривалістю 10 календарних днів.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль