Оформляємо розпорядження сільського голови про надання відпустки

753
За вікном літо. Тож не дивно, що сільський голова чи будь-який інший працівник органу місцевого самоврядування збираються у відпустку. Щоб виплатити відпускні, таку відпустку слід належно оформити. Розповімо, як скласти розпорядження сільського голови про надання відпустки.

Умови та порядок надання відпусток громадянам України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями, встановлює Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Черговість надання відпусток визначають у графіку відпусток. А конкретний період надання відпустки за графіком мають узгодити працівник і роботодавець. Останній, до речі, має письмово повідомити працівника про дату початку відпустки — не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Увага!

Нагадаємо, що заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку.

Це — загальний порядок надання відпусток. І застосовують його також в органах місцевого самоврядування. А ось особливі відпусткові умови для посадових осіб місцевого самоврядування визначає Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III.

Надання відпусток посадовим особам місцевого самоврядування

Так, посадовим особам місцевого самоврядування  надається  щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законами України не передбачено  тривалішої  відпустки,   з   виплатою   допомоги   на оздоровлення у розмірі посадового окладу.

Посадовим особам,  які  мають стаж служби в органах місцевого самоврядування понад  10  років,  надається  додаткова  оплачувана відпустка  тривалістю  до  15  календарних  днів. Порядок надання такої відпустки затверджений постановою КМУ від 27.05.1994 № 250. 

Підставою для відпустки працівника органу місцевого самоврядування є розпорядження про надання відпустки. Приміром, для відпустки працівника сільської ради має бути видано розпорядження сільського голови про надання відпустки.

На підставі цього розпорядження про надання відпустки бухгалтер сільської ради розраховує працівнику заробітну плату за час відпустки.

Зразок розпорядження про надання відпустки секретарю сільської ради можна скачати тутРозпорядження сільського голови про надання відпустки

Нагадаємо, що розпорядчі документи складають та оформлюють з урахуванням вимог Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5 (далі — Правила 1000/5).

Із розпорядженням про відпустку потрібно обов’язково ознайомити згаданих у ньому осіб, які проставляють свої підписи із зазначенням дати ознайомлення на першому примірнику документа чи на спеціальному бланку (п. 11 гл. 9 розд. ІІ Правил 1000/5).

Розпорядження про відпустку сільського голови: чи погоджувати

Жоден нормативний документ не зобов'язує голову місцевої ради звертатись до відповідної ради чи її виконавчого комітету з заявою про надання відпустки. Тож розпорядження про надання відпустки сільському голові не обов’язково погоджувати з радою чи її виконавчим комітетом.

Сільський голова може піти у відпустку без погодження, на підставі графіка відпусток та правильно оформленого розпорядження про відпустку сільського голови.

А щоб правильно його оформити, варто скористатися типовою формою № П-3 «Наказ (розпорядження) про надання відпустки», затвердженою наказом Держкомстату від 05.12.2008 № 489.

Форму розпорядження про надання відпустки можна скачати тутПідписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль