Матеріальна допомога посадовим особам місцевого самоврядування

718
Посадові особи місцевого самоврядування мають право на виплату їм матеріальної допомоги. Розповімо, за яких обставин така виплата є обов'язковою. А ще — коли для виплати такої допомоги потрібно буде зібрати позачергове засідання місцевої ради.

Матеріальна допомога посадовим особам місцевого самоврядування — виплата, передбачена постановою КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268).

Деталізуємо, за яких умов та на яких посадах працівники місцевого самоврядування можуть на неї розраховувати.

Види матеріальної допомоги у місцевому самоврядуванні

Працівники органів місцевого самоврядування протягом року мають право на матеріальну допомогу двох видів:

  • для вирішення соціально-побутових питань;
  • для оздоровлення при наданні щорічної відпустки.

Що потрібно, аби її отримати?

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань

Така допомога надається за рішенням керівника органу місцевого самоврядування.

Її виплачують за наявності коштів у фонді оплати праці у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.

Матеріальна допомога для оздоровлення

Матеріальна допомога на оздоровлення є обов’язковою виплатою

Як випливає із статті 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 №  2493-III, таку допомогу посадовим особам місцевого самоврядування  виплачують:

·         щорічно;

·         при наданні щорічної відпустки;

·         у розмірі посадового окладу. 

Натомість підпункт 3 пункту 2 Постанови № 268 говорить про інший розмір такої допомоги — що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.

Отже, за рішенням керівника органу місцевого самоврядування матеріальну допомогу на оздоровлення можуть виплачувати:

  • як мінімум — в розмірі посадового окладу;
  • як максимум — в розмірі середньомісячної зарплати.

Все залежатиме від можливостей фонду оплати праці. Тобто виплата матеріальної допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу є обов'язковою, а в більшому — буде можливою за наявності коштів.

Під час формування фонду оплати праці на рік для кожного працівника передбачається одна допомога для оздоровлення. На цьому наголошувало Мінсоцполітики в листі від 11.09.2013 № 10212/0/14-13/13.

Положення про матеріальну допомогу

Оскільки Постанова № 268 не конкретизує умов виплати матеріальної допомоги в тих чи тих ситуаціях, органу місцевого самоврядування доцільно розробити власне положення про матеріальну допомогу, де і прописати конкретні умови її виплати.

Приміром, уточнити обставини, за яких може надаватися певний вид допомоги, кому з посадових осіб, службовців чи робітників її виплачуватимуть в першу чергу,  порядок надання та виплати.

Такий документ має бути обов’язково затверджений розпорядженням керівника.

Умови виплати матеріальної допомоги в місцевому самоврядуванні

Нагадаємо, що на прохання працівника щорічну відпустку можна поділити на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів (ст. 12 Закону України «про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР). 

У такому разі матеріальну допомогу на оздоровлення надають до однієї із частин щорічної відпустки за відповідний період роботи за заявою працівника.

Як бути, якщо працівник отримав матеріальну допомогу на початку року і звільнився? Чи утримувати з нього виплачену суму?

Законодавство не передбачає повернення коштів, виплачених як матеріальна допомога, у т. ч. на оздоровлення, працівникові, який звільнився, не відпрацювавши повний рік. На цьому наполягає Мінсоцполітики в листі від 04.09.2013  № 963/13/84-13.

Документальне оформлення допомоги

Підставою для виплати  працівнику матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань є його заява, де працівник обґрунтовує причини такої виплати.

На основі такої заяви в органі місцевого самоврядування видається розпорядчий документ, де зазначають конкретний розмір допомоги. Звичайно, якщо керівник органу місцевого самоврядування схвалює виплату працівникові матеріальної допомоги.

Наявність заяви працівника про надання матеріальної допомоги на оздоровлення не є обов’язковою. Проте у разі поділу щорічної відпустки на частини працівник сам може вирішити, разом із якою частиною відпустки він хоче отримати допомогу. Тому своє рішення він має задокументувати у заяві. І вже його заява послугує підставою для видачі розпорядчого документа керівника органу і виплати матеріальної допомоги на оздоровлення.

Мають свої нюанси і умови надання допомоги окремим категоріям працівників органу місцевого самоврядування.

Матеріальна допомога на оздоровлення голові ради

Матеріальна допомога головам обласних, районних і районних у містах рад, їх заступникам, сільських, селищних і міських голів, надається у порядку та розмірах, визначених цією постановою. Як установлює пункт 6 Постанови № 268, умовами такої виплати є:

  • дотримання меж затверджених видатків на оплату праці;
  • наявність рішення про таку виплату відповідної ради.

Тобто попри те що матеріальна допомога на оздоровлення є обов'язковою виплатою, керівник органу місцевого самоврядування не зможе її отримати без ухваленого рішення ради про її виплату, де має бути визначений конкретний розмір такої виплати.

Аналогічно і виплата матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань потребуватиме схвального рішення ради.

Матеріальна допомога робітникам місцевого самоврядування

Умови оплати працi робiтникiв селищної ради визначені наказом Мiнпраці «Про умови оплати працi робiтникiв, зайнятих обслуговуванням органiв виконавчої влади, мiсцевого самоврядування та їх виконавчих органiв, органiв прокуратури, судiв та iнших органiв» вiд 02.10.1996 № 77. Його пiдпункт «з» пункту 2 передбачає надання робітникам матерiальної допомоги у розмiрi середньомiсячної заробiтної плати працiвника.

Тобто розмір допомоги не може бути ані меншим, ані більшим.

Право надавати робiтникам селищної ради матерiальну допомогу в розмiрi середньомiсячної заробiтної плати робітника надано керiвникам зазначених органiв у межах установленого фонду оплати працi.

Донараховувати допомогу у наступному фiнансовому роцi законодавство не дозволяє.

Як і не дозволяє виплату двох i бiльше допомог впродовж одного календарного року.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль