Робота за сумісництвом під час декретної відпустки: чи можливо

43
Працівниця установи, що перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, хоче повернутися на роботу на умовах неповної зайнятості. З’ясуємо, чи можна оформити її в тій самій установі як сумісника і як це правильно зробити?

Робота за сумісництвом під час декретної відпустки хоча й зустрічається доволі рідко, проте можлива. Адже інколи жінка, яка перебуває у декретній відпустці, аби не втратити професійних навичок чи-то просто заробити якусь додаткову «копійку», хоче вийти на роботу на умовах неповного робочого часу. І вона може це зробити.

Таку можливість надає їй Кодекс законів про працю України (КЗпП).

За бажанням жінки чи осіб, які фактично доглядають за дитиною, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома (ч. 8 ст. 179 КЗпП).

Отже, жінка може працювати як за місцем основної роботи, так і в іншій установі, і при цьому вона не втратить право на виплати на дитину.

Робота під час декретної відпустки: чи оформляти сумісництво

Відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати (у т. ч. до досягнення дитиною шестирічного віку на підставі медичного висновку) надають за заявою жінки повністю або частково в межах установленого періоду (ч. 1 ст. 181 КЗпП).

Водночас, у разі якщо за основним місцем роботи жінка перебуває у декретній відпустці і одночасно вона виявила бажання стати до роботи на умовах неповного робочого часу за посадою (професією), за якою вона працювала до відпустки і яка зберігається за нею на період перебування у такій відпустці, укладення окремого трудового договору за сумісництвом законодавство не передбачає.

Нагадаємо умови, за яких робота для працiвника вважається сумiсництвом:

  •  наявнiсть основної роботи на умовах трудового договору;
  •  можливiсть працювати в тій самій або iншій установi, органiзацiї;
  •  робота провадиться у вiльний вiд основної роботи час.

Декретну відпустку надають жінці повністю або частково протягом строку до досягнення дитиною віку трьох років. При цьому жінка (чи інша визначена законодавством особа) може на свій розсуд у будь-який час припинити відпустку, а потім знову піти в таку відпустку або, перебуваючи у такій відпустці, стати до роботи на умовах неповного робочого часу.

Робота під час декретної відпустки за основним місцем роботи

На період перебування працівниці у декретній відпустці (для догляду до досягнення дитиною трирічного чи шестирічного віку) роботодавець має право прийняти іншого працівника для заміщення тимчасово не зайнятої посади до фактичного виходу на роботу жінки, що перебуває у декретній відпустці.

Якщо ж жінка під час декретної відпустки виявила бажання працювати за основним місцем роботи на умовах неповного робочого часу, працівника, який був прийнятий для заміщення цієї жінки за строковим трудовим договором, потрібно звільнити в день напередодні її виходу на роботу.

У заяві про достроковий вихід жінки на роботу на умовах неповного робочого часу має бути зазначено дату, з якої вона виявила бажання розпочати виконання своїх посадових обов’язків і з якої роботодавець зобов’язаний забезпечити її право на роботу.

У табелі обліку використання робочого часу стосовно такої працівниці проставляють кількість фактично відпрацьованих годин і, відповідно, оплату її роботи провадять за фактично відпрацьований час.

Робота під час декретної відпустки за сумісництвом

Законодавство не визначає, де саме жінка (чи інша визначена законодавством особа) має право на роботу під час декретної відпустки на умовах неповного робочого дня — в установі, з якою вона вже перебуває у трудових відносинах, чи в іншій установі. Тож це може бути як робота за основним місцем, так і робота в іншій установі або ж удома.

Згідно з вимогами частини третьої статті 56 КЗпП робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. Тому жінка, яка працює під час декретної відпустки за сумісництвом, має право на щорічну відпустку, соціальну відпустку працівникам, які мають дітей, відпустку у зв’язку з навчанням  тощо.

Утім, варто зважати на таке: якщо на посаду, яку обіймає жінка, що перебуває в декретній відпустці і працює на умовах неповного робочого часу, претендуватиме інша особа, для якої ця робота стане основною, договір з жінкою-декретницею може бути розірваний.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль