Повна матеріальна відповідальність працівника: нюанси встановлення працівникам установ

24
Законодавство обмежує розмір матеріальної відповідальності працівників — не більше їхнього середньомісячного заробітку. Понад середній місячний заробіток матеріальна відповідальність настає лише у випадках, передбачених у законодавстві. Зокрема, у разі покладення на працівника повної матеріальної відповідальності. Які ж особливості має повна матеріальна відповідальність працівника?

Повна матеріальна відповідальність працівника передбачає обов’язок працівника відшкодувати заподіяну установі шкоду у повному розмірі, без будь-якого обмеження. Адже зрозуміло, що працівник, який наніс установі збитки, приміром зіпсував майно чи вкрав кошти, має за свої дії відповідати. Для цього законодавством, зокрема статтями 130-138 Кодексу законів про працю (КЗпП), і передбачена матеріальна відповідальність.

Зазвичай розмір матеріальної відповідальності за збитки, заподіяні установі внаслідок невиконання або неналежного виконання покладених на працівника трудових обов’язків, КЗпП обмежує — розміром їхнього середньомісячного заробітку.

Докладно про це ми розповідали у статті «Матеріальна відповідальність бухгалтерів бюджетних установ: коли і в якому розмірі».

Утім, для особливих випадків законодавством передбачено покладення на працівника повної матеріальної відповідальності, коли жодних обмежень немає.

Приміром, якщо середній заробіток працівника, на якого покладена повна матеріальна відповідальність, становить 3200 грн., а розмір заподіяної ним шкоди — 10 000 грн, відшкодувати доведеться саме 10 000 грн.

Водночас покладення повної матеріальної відповідальності можливе не для всіх працівників.

Як покладається повна матеріальна відповідальність

Договори про повну матеріальну відповідальність можна укладати з працівниками, які:

  • досягли 18-річного віку;
  • обіймають посади або виконують роботи, безпосередньо пов’язані із зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих їм цінностей.

До того ж стаття 1351 КЗпП зобов’язує укладати такі договори виключно в письмовій формі.

Перелік таких посад і робіт, а також типовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність затверджуються в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України. Поки що Кабінет Міністрів України із таким переліком не визначився, тому слід керуватися Переліком посад і робіт з працівниками (що досягли 18-річного віку), які займають посади або виконують роботи, безпосередньо пов’язані із зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих їм цінностей, затвердженим постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріатом ВЦРПС від 28.12.1977 № 447/24 (далі — Перелік). Він і сьогодні діє на території України.

Цією ж постановою затверджено й типовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність.

На яких працівників покладається повна матеріальна відповідальність

Передусім визначимо, чи належить посада бухгалтера до посад, на працівників за якими покладається повна матеріальна відповідальність?

Ні, до посад, обіймаючи які, наймані працівники можуть нести повну матеріальну відповідальність, посада бухгалтера не належить. Проте, бухгалтер може бути суб’єктом повної матеріальної відповідальності у разі, якщо свою посаду бухгалтера він поєднує з іншою посадою, включеною до Переліку, наприклад, посадою касира.

Щодо можливості та правомірності укладення договору про повну матеріальну відповідальність з працівниками інших посад чи робіт, слід мати на увазі положення Ухвали Колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 03.04.2013 про те, що Перелік посад і робіт, що заміщуються чи виконуються працівниками, з якими установою, організацією можуть укладатися письмові договори про повну матеріальну відповідальність «не підлягає розширеному тлумаченню. Договори про повну матеріальну відповідальність із працівниками, чиї посади (виконувані роботи) в зазначеному переліку не вказані, юридичної сили не мають».

Більше того ВССУ вказує на обов’язкову наявність для правомірного покладення повної матеріальної відповідальності не лише зайняття відповідної посади, а й одночасного виконання відповідної роботи на цій посаді. Так, в Ухвалі Колегії суддів судової палати у цивільних справах ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ від 22.02.2012 зазначено:

«відповідно до статті 1351 КЗпП договори можна укладати тільки при зайнятті посад і виконанні робіт, які передбачено Переліком посад і робіт, що заміщуються чи виконуються працівниками, з якими установою, організацією можуть укладатися письмові договори про повну матеріальну відповідальність за незабезпечення збереження цінностей, переданих їм для зберігання, обробки, продажу (відпуску), перевезення або застосування в процесі виробництва, який є додатком від 28.12.1977 № 447/24. Якщо ж до трудових обов’язків працівників такі функції не входять, то укладення договору про повну матеріальну відповідальність буде суперечити законодавству, навіть у разі, коли посада, яку займає працівник, або робота, що він виконує, була зазначена в Переліку».

Зауважимо, при укладенні договору про повну матеріальну відповідальність роботодавець повинен відстежувати, за що саме він покладає таку відповідальність на найманого працівника. Приміром, коли бухгалтер поєднує свої обов’язками з обов’язками за посадою касира, договір про повну матеріальну відповідальність слід укладати з ним, не як з бухгалтером, а саме як з касиром, до трудових обов’язків якого віднесено прийняття платежів від населення та виплати коштів.

Повна матеріальна відповідальність може покладатися не лише на одного працівника. Законодавством передбачена можливість покладення колективноЇ (бригадної) відповідальності.

Коли настає повна матеріальна відповідальність

Як бачимо, повна матеріальна відповідальність настає, коли між працівником і підприємством, установою, організацією укладено письмовий договір про взяття на себе працівником повної матеріальної відповідальності за незабезпечення цілості майна та інших цінностей, переданих йому для зберігання або для інших цілей. А також — коли майно та інші цінності були одержані працівником під звіт за разовою довіреністю або за іншими разовими документами.

І якщо відповідно до законодавства на працівника покладено повну матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації при виконанні трудових обов'язків, чи шкоди такий працівник завдав не при виконанні трудових обов'язків — повної матеріальної відповідальності не уникнути.

Не оминути повної матеріальної відповідальності й тоді, коли шкоди завдано діями працівника, які мають ознаки діянь, переслідуваних у кримінальному порядку.

Водночас, аби мати підстави для застосування повної матеріальної відповідальності працівника у таких випадках необхідні докази, які підтверджують, що вчинення працівником таких діянь встановлено у порядку кримінального судочинства.

Навіть якщо працівника звільнено від кримінальної відповідальності, але через те, що сплив строк давності для притягнення до неї або з інших нереабілітуючих підстав, передбачених законом, такий працівник не звільняється від повної матеріальної відповідальності. Від неї звільняє лише виправдувальний вирок або закриття провадження у кримінальній справі з реабілітуючих підстав, наприклад, за відсутністю події чи складу злочину.

Тобто якщо бухгалтер (який виконує також обов’язки касира), якому пред’явлено обвинувачення у розкраданні коштів з каси установи, буде виправданий судом або стосовно нього справа буде закрита з підстави відсутності події чи складу злочину, то й матеріальну відповідальність він не нестиме. І це тому, що він нічого не крав.

Натомість не стане виправданням для працівника, якщо шкоди він завдав, перебуваючи у нетверезому стані. На нього також очікуватиме повна матеріальна відповідальність.

Вартують уваги і випадки, коли шкоди завдано недостачею, умисним знищенням або умисним зіпсуттям матеріалів, напівфабрикатів, виробів (продукції), в тому числі при їх виготовленні, а також інструментів, вимірювальних приладів, спеціального одягу та інших предметів, виданих установою працівнику в користування. Втрачений або зіпсований фірмовий одяг чи загублений калькулятор або ноутбук… Вартість усіх таких матеріальних цінностей може бути предметом повної матеріальної відповідальності.

Доведеться відповідати «по-повній» і службовій особа, винній в незаконному звільненні або переведенні працівника на іншу роботу.

Зауважимо: статтею 134 КЗпП передбачено повну матеріальну відповідальність і для керівника установи, організації, винного у несвоєчасній виплаті заробітної плати понад один місяць, що призвело до виплати компенсацій за порушення строків її виплати, і за умови, що Державний бюджет України та місцеві бюджети, юридичні особи державної форми власності не мають заборгованості перед цим підприємством.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль