Відрядження жінок, які мають дітей: коли можливе

324
У невеличкій бюджетній установі, де працюють лише жінки, раз на місяць виникає потреба у відрядженні працівниці. Проблему створює те, що кожна з працівниць має неповнолітніх дітей. Як в такій ситуації вчинити керівнику установи: кого направити у відрядження, щоб не порушити трудового законодавства?

Коли говорити про відрядження жінок, які мають дітей, то передусім, звичайно, керівник установи повинен дотримуватися норм трудового законодавства.

Законодавством передбачено цілу низку норм, які покликані гарантувати жінці можливість поєднувати роботу з материнством.

Відрядження жінок, які мають дітей віком до 3 років

Якщо йдеться про відрядження жінки, яка має дитину віком до трьох років, то слід пам’ятати про заборону направляти у відрядження таких працівників, встановлену статтею 176 КЗпП.

Так, не можна направляти у відрядження:

  • вагітних;
  • жінок, які мають дітей віком до трьох років.

Винятків законодавство не передбачає. Роботодавця не реабілітує навіть згода працівника. Відрядження жінки, яка має дитину молодшу трьох років, інспектор з праці розцінить, як грубе порушення законодавства про працю, вчинене стосовно матері, що виховує дитину віком до 14 років.

Роботодавець сплачуватиме штраф у розмірі мінімальної зарплати (ст. 265 КЗпП). А ще — посадову особу можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

Тож їй доведеться відбувати таке покарання:

  • штраф від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • позбавлення права обіймати певні посади чи провадити певну діяльність на строк до п’яти років;
  • виправні роботи на строк до двох років;
  • арешт на строк до шести місяців.

Підстава — частина друга статті 172 Кримінального кодексу України.

Відрядження жінок, які мають дітей віком від 3 до 14 років

Кодекс законів про працю України (КЗпП) захищає також права жінок, які мають дітей віком від 3-х до 14 років або дітей-інвалідів. У випадку із відрядженням обмежує можливість залучати таких працівників до відряджень.

Так, КЗпП визначено, що жінок, які мають дітей віком від 3 до 14 років або дітей-інвалідів, не можна залучати до надурочних робіт або направляти у відрядження без їхньої згоди (ст. 177 КЗпП).

Ми розуміємо, що як би там не було, а в колективі, де немає альтернативи, а відрядження є невід’ємною частиною роботи, ситуацію доведеться якось вирішувати.

І в цій ситуації вирішення проблеми можливе лише за наявності письмової згоди жінки, яка має дитину (дітей) віком від 3 до 14 років, про те, що вона не проти їхати у відрядження і що їй є на кого залишити свою неповнолітню дитину.

Обов’язковою умовою такого відрядження є те, що інформацію про згоду працівниці на відрядження зазначають у наказі про відрядження.

Період від 3 до 14 років починається наступного дня, коли дитині виповнилося три роки, і закінчується в день, коли дитині виповнюється 14 років (включаючи цей день).

Відрядження батьків, які мають дітей

Може виникнути запитання: як бути з відрядженням батька, який виховує дитину без матері? Відповімо, що озвучені нами обмеження стосовно направлення у відрядження поширюються і на:

  • батьків, які виховують дітей без матері (в тому числі в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);
  • опікунів (піклувальників);
  • одного з прийомних батьків;
  • одного з батьків-вихователів.

Працівників, які належать до окресленої нами категорії, можна направляти у відрядження лише за наявності їхньої письмової згоди (ст. 1861 КЗпП). Так керівник установи не порушить норми трудового законодавства і зможе забезпечити повноцінну роботу установи.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль