Чи можна направити у відрядження жінку, яка має дитину-інваліда

13
Керівник бюджетної установи має направити у службове відрядження працівника для виконання службового доручення. Найліпше для такого відрядження підійде працівниця, яка має дитину-інваліда. Однак вона на час перебування у відрядженні догляд за дитиною-інвалідом має комусь доручити. Тому їхати у відрядження не хоче. Чи має право керівник установи направити таку працівницю у відрядження без її згоди?

Звичайно, коли мати перебуває у відрядженні догляд за дитиною інвалідом потрібно на когось покласти. Бо, як це часто буває, матері такої дитини допомогти нікому.

Норми законодавства про працю покликані захистити умови, за яких жінка-працівниця може поєднувати виконання роботи за трудовим договором з материнством. Тому законодавці встановили обмеження для направлення у відрядження працівниць, які мають дітей-інвалідів, як і  у разі відрядження жінок, які мають дітей.

Так, на вимогу статті 177 Кодексу законів про працю України (КЗпП) 

жінки, що мають дітей-інвалідів, не можуть залучатись до надурочних робіт або направлятись у відрядження без їх згоди.

Тож керівник установи, який збирається направити у відрядження працівницю, яка має дитину-інваліда, повинен мати для такого відрядження підставу — письмову згоду працівниці, опираючись на яку він зможе видати наказ про направлення її у відрядження.

Якщо ж жінка відмовляється від відрядження — догляд за дитиною-інвалідом покласти ні на кого — така відмова не може кваліфікуватися як порушення нею трудової дисципліни. 

Нагадаємо, що законодавством про працю передбачені також інші гарантії для матерів, які доглядають за дитиною-інвалідом. Зокрема:

  • без згоди таких працівниць їх не можна залучати до надурочних робіт;
  • їх заборонено тимчасово переводити її на іншу роботу;
  • для них може встановлюватися за рахунок власних коштів скорочена тривалість робочого часу;
  • на прохання жінки, яка має дитину-інваліда, у тому числі таку, що перебуває під її опікою, керівник установи (під час прийняття на роботу і згодом) зобов'язаний установлювати неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Отже, можемо зробити висновок, що направлення у службове відрядження жінки, яка має дитину-інваліда, без її згоди буде неправомірним. Як, до речі,  і батьків, які виховують дітей-інвалідів без матері (в тому числі в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також на опікунів (піклувальників), одного з прийомних батьків, одного з батьків-вихователів. Адже стаття 1861 КЗпП поширює норми статті 177 КЗпП і на ці категорії працівників.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль