Повернення з відрядження у вихідний день: як компенсувати

158
Працівник бюджетної установи повернувся із відрядження у вихідний день. Чи потрібно оплачувати такому працівнику і день повернення з відрядження?

Звичайно, факт повернення з відрядження у вихідний день працівника говорить про те, що такий день працівнику слід компенсувати. Але не в грошовій формі. Розповімо чому.

Визначаємо вихідні дні 

Надання працівникам вихідних днів регламентує стаття 67 Кодексу законів про працю України.

Із неї випливає, що загальним для всіх працівників — і тих, хто працює за шестиденним робочим тижнем, так і тих, хто працює за п’ятиденним робочим тижнем,— є неділя.

Якщо працівникам встановлено шестиденний робочий тиждень, вони мають лише один вихідний в тиждень, а якщо графіком роботи затверджено 5-денний робочий тиждень — працівники відпочивають двічі на тиждень.

Другий вихідний день при п'ятиденному робочому тижні, якщо він не визначений законодавством, визначається графіком роботи установи, організації, погодженим із профспілкою, і, як правило, має надаватися підряд з загальним вихідним днем.

Якщо установи, організації через виробничо-технічні умови або через потребу безперервного обслуговування населення, не можуть зупинити свою  роботу, у них вихідні дні надаються працівникам у різні дні тижня почергово кожній групі працівників згідно з графіком змінності.

Тож цілком логічно, що вихідний день, витрачений працівником на потреби установи, установа має компенсувати.

Компенсуємо повернення з відрядження у вихідний день

Поїздка працівника за розпорядженням керівника установи на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи є службовим відрядженням.

Якщо працівник спеціально відряджений для роботи у вихідні або святкові й неробочі дні, то компенсація за роботу в ці дні виплачується відповідно до чинного законодавства (п. 9 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59; далі — Інструкція № 59).  І роботу у вихідні дні оплачують та компенсують відповідно до статей 72 і 107 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

У разі повернення з відрядження у вихідний день працівника оплати такого дня законодавство не передбачає — адже працівник у вихідний день не працював.

Увага!

Як визначає пункт 11 Інструкції № 59, якщо наказом про відрядження передбачено повернення працівника з відрядження у вихідний день, то працівникові може надаватися інший день відпочинку відповідно до законодавства про працю.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль